• вторник, 28 ноември 2023
Герт Вилдерс во потрага по коалициски партнери по победата на неговата ПВВ на изборите во Холандија 

Герт Вилдерс во потрага по коалициски партнери по победата на неговата ПВВ на изборите во Холандија 

Брисел, 26 ноември 2023 (МИА) – Лидерот на холандската екстремно десничарска популистичка и национал...

Османи: Нема време и простор за промена на моделот на пржинска влада за овие избори

Османи: Нема време и простор за промена на моделот на пржинска влада за овие избори

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Нема простор за промена на моделот на пржинска влада на овие избори,...

Мицкоски: Датумот за избори е предмет на консензус, треба да седнеме и да ја финализираме работата

Мицкоски: Датумот за избори е предмет на консензус, треба да седнеме и да ја финализираме работата

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Датумот за избори е предмет на консензус. Треба да седнеме за да ја...

Ковачевски: На средба во Собранието во декември ќе се дефинираат сите детали за одржувањето на изборите

Ковачевски: На средба во Собранието во декември ќе се дефинираат сите детали за одржувањето на изборите

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека во мај идната годин...

Потврдена убедливата победа на десничарската Партија на слободата на изборите во Холандија 

Потврдена убедливата победа на десничарската Партија на слободата на изборите во Холандија 

Брисел, 23 ноември 2023 (МИА) - Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

Големиот победник на изборите во Холандија: Герт Вилдерс – холандскиот Доналд Трамп 

Големиот победник на изборите во Холандија: Герт Вилдерс – холандскиот Доналд Трамп 

Брисел, 23 ноември 2023 (МИА) – Убедлива победа на вчерашните предвремени парламентарни избори во Хо...

Победата на Партија на слободата на изборите во Холандија, можност за Тимерманс да биде нов премиер

Победата на Партија на слободата на изборите во Холандија, можност за Тимерманс да биде нов премиер

Брисел, 23 ноември 2023 (МИА) - Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија

Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија

Брисел, 22 ноември 2023 (МИА) – Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

Излезна анкета: Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија 

Излезна анкета: Деснопопулистичка Партија на слободата победник на изборите во Холандија 

Брисел, 22 ноември 2023 (МИА) – Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) на...

Курти: Потребен е меѓудржавен договор за одржување српски избори во Косово

Курти: Потребен е меѓудржавен договор за одржување српски избори во Косово

Приштина, 22 ноември 2023 (МИА) - За да се одржат српски парламентарни избори на територијата на Реп...

Изборите во Холандија ќе го потврдат популистичкиот тренд во Европа?

Изборите во Холандија ќе го потврдат популистичкиот тренд во Европа?

22 ноември 2023 година Дојче Веле   Изборите во Холанд...

Избори во Холандија: Почеток на нова ера на холандската политичка сцена 

Избори во Холандија: Почеток на нова ера на холандската политичка сцена 

Брисел, 21 септември 2023 (МИА) – Холанѓаните денеска гласаат на предвремени парламентарни избори, к...

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Прилеп, 20 ноември 2023 (МИА) - Сметам дека постои доволно простор во мај да се организираат изборит...

Костадиновска-Стојчевска: Се уште има време да се затвори прашањето за изборите

Костадиновска-Стојчевска: Се уште има време да се затвори прашањето за изборите

Скопје, 18 ноември 2023 (МИА) - Потпретседателката на СДСМ и министерка за култура Бисера Костадинов...

Османи:  Изборите бараат рамен терен за натпревар, прашањето на датумот не треба да се политизира

Османи: Изборите бараат рамен терен за натпревар, прашањето на датумот не треба да се политизира

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) -Независно како ќе одржат бидат изборите,...

Image

Остани поврзан