• сабота, 15 јуни 2024
Бизнис делегации од Северна Македонија и Грција ќе одржат средба во Солун на 13 јуни

Бизнис делегации од Северна Македонија и Грција ќе одржат средба во Солун на 13 јуни

Атина, 22 април 2024 (МИА) – Можностите за проширување и зајакнување на економската соработка меѓу С...

Си му порача на Шолц дека Кина и Германија треба да бараат заеднички основи, без оглед на разликите

Си му порача на Шолц дека Кина и Германија треба да бараат заеднички основи, без оглед на разликите

Пекинг, 16 април 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска  изјави дека односите на...

Амбасадорката Руси Поповска во посета на Пловдив: Постои интерес за проширување на економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Амбасадорката Руси Поповска во посета на Пловдив: Постои интерес за проширување на економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Софија, 24 јануари 2023 (МИА) - Амбасадорката на земјава во Бугарија, Агнеза Руси Поповска го посети...

Image

Остани поврзан