• недела, 14 јули 2024
Сончево со температура до 39 степени, попладне  во западните делови од земјава локален пороен дожд

Сончево со температура до 39 степени, попладне во западните делови од земјава локален пороен дожд

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност....

Најмногу дожд наврнал во Охрид

Најмногу дожд наврнал во Охрид

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Изминатите девет часа најмногу дожд наврнал во Охрид, 11 литри на метар...

Најмногу дожд изминатото деноноќие наврнал во Куманово

Најмногу дожд изминатото деноноќие наврнал во Куманово

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Куманово - 17 литри на м...

УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремен...

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка, Тетово и Скопје

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка, Тетово и Скопје

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Крива Паланка - 66 литри...

Поплавени куќи, улици, прекини во снабдувањето со струја - невремето предизвика хаос во скопско, кумановско и тетовско

Поплавени куќи, улици, прекини во снабдувањето со струја - невремето предизвика хаос во скопско, кумановско и тетовско

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Поплавени се куќи, улици, имало пријави и за прекини во електричната ен...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд...

Невреме со силен дожд, град и грмотевици во Скопје

Невреме со силен дожд, град и грмотевици во Скопје

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Скопје вечерва е зафатено од силно невреме проследено со силен ветер, г...

Во Тетово 53 литри дожд на метар квадратен

Во Тетово 53 литри дожд на метар квадратен

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) -  Најмногу дожд во изминатото деноноќие во државава наврна во Тетов...

По невремето денеска сончево со температура до 38 степени, попладне пороен дожд и грмежи

По невремето денеска сончево со температура до 38 степени, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачн...

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Скопје вечерва е зафатено од силно невреме проследено со силен ветер, г...

Од утре попладне пороен дожд и грмежи

Од утре попладне пороен дожд и грмежи

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Синоптичарите за утре попладне и во текот на следната недела најавуваат...

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во...

Во Скопје утрово пороен дожд и грмежи

Во Скопје утрово пороен дожд и грмежи

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Во раните утрински часови територијата на...

Променливо облачно, претпладне повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Променливо облачно, претпладне повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен поро...

Image

Остани поврзан