• четврток, 30 мај 2024
До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите најавуваат дека денеска од пладневните часови, особено во...

Најмногу дожд во Демир Капија

Најмногу дожд во Демир Капија

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Изминатите 24 часа најмногу дожд наврна во  Демир Капија, 12 литри...

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне н...

До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе им...

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има...

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Променливо облачно време ќе преовладува во деновите од викенд, наместа н...

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

Скопје,  23 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло...

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со...

Утре сончево со умерена облачност, попладне со дожд и грмежи

Утре сончево со умерена облачност, попладне со дожд и грмежи

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попла...

Најмногу дожд во Берово

Најмногу дожд во Берово

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово, 14 литри на метар...

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи о...

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - До среда ќе се задржи нестабилно време, претежно во попладневните часови...

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во следните денови времето ќе биде значител...

Сончево и топло, до 25 степени

Сончево и топло, до 25 степени

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, осо...

Image

Остани поврзан