• вторник, 16 јули 2024
Меџити: Балансерот не се укинува, туку се унапредува во закон за правична застапеност

Меџити: Балансерот не се укинува, туку се унапредува во закон за правична застапеност

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна ср...

ВРЕДИ: Нема да дозволиме да се манипулира со креирање лажна перцепција за институционално понижување на Албанците

ВРЕДИ: Нема да дозволиме да се манипулира со креирање лажна перцепција за институционално понижување на Албанците

Скопје, 4 јули 2024  Лицемерието на Ахмети и Села нема граници. Преку ден нивниот дирек...

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Конструктивност како опозиционер и консолидација на партијата, му посака...

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за...

Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкос...

Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење, кое е дел од Коалицијата „Вреди...

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Скопје, 5 јуни 2024 СООПШТЕНИЕ Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во по...

ВРЕДИ: Добро е што Европскиот фронт сфати дека е опозиција, ВРЕДИ достоинствено ќе ги претставува сите Албанци

ВРЕДИ: Добро е што Европскиот фронт сфати дека е опозиција, ВРЕДИ достоинствено ќе ги претставува сите Албанци

Скопје, 1 јуни 2024 Зијадин Села се обидува да изгради алиби пред своите зошто ја утна стран...

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа...

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024  Изразуваме жалење што ДУИ денес потвр...

Алтернатива: Работните групи на ВРЕДИ и ВМРО-ДПМНЕ постигнаа договор Африм Гаши да го предложат за претседател на Собранието

Алтернатива: Работните групи на ВРЕДИ и ВМРО-ДПМНЕ постигнаа договор Африм Гаши да го предложат за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024 Работните групи на ВЛЕН, како легитимен претставник на Албанците и ВМРО...

Финишираат разговорите за новата Влада, позната поделбата на министерствата

Финишираат разговорите за новата Влада, позната поделбата на министерствата

Скопје,27 мај 2024 (МИА) - Составот на новата влада е пред финален договор. Според информации од раб...

Преговорите на коалициските партнери за идната Влада во напредна фаза, средби на ВМРО-ДПМНЕ со Вреди и ЗНАМ

Преговорите на коалициските партнери за идната Влада во напредна фаза, средби на ВМРО-ДПМНЕ со Вреди и ЗНАМ

Скопје, 26 мај 2024 (МИА) – Преговорите меѓу коалициските партнери за идната Влада се во напредна фа...

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Блиску сме до договор со ВРЕДИ, не можам да кажувам детали, но изве...

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“ по денешното прегласување во изборното место 2101 во...

Image

Остани поврзан