• вторник, 16 јули 2024
Единствениот реформски кандидат води на претседателските избори во Иран

Единствениот реформски кандидат води на претседателските избори во Иран

Техеран, 29 јуни 2024 (МИА) - Единствениот реформски кандидат на претседателските избори во Иран е в...

Трамп води пред Бајден во шест од седум „неодлучни“ држави

Трамп води пред Бајден во шест од седум „неодлучни“ држави

Вашингтон, 13 мај 2024 (МИА) - Гласовите во седум „неопределени“ американски држави најверојатно ќе...

Анкета: Шпанската конзервативна Народна партија го зголеми  водството пред социјалистите за предвремените парламентарни избори

Анкета: Шпанската конзервативна Народна партија го зголеми водството пред социјалистите за предвремените парламентарни избори

Мадрид, 19 јуни 2023 (МИА) - Шпанската конзервативна Народна партија (ПП) треба да освои најмногу ме...

„Единствена Русија“ со убедливо водство на парламентарните избори во Русија

„Единствена Русија“ со убедливо водство на парламентарните избори во Русија

Москва, 20 септември 2021 (МИА) - Пет партии - „Единствена Русија“, Комунистичката партија на Руската Ф...

Бајден води и во Невада и Аризона

Бајден води и во Невада и Аризона

Вашингтон, 6 ноември 2020 (МИА) -

Image

Остани поврзан