• среда, 24 јули 2024
Фицо: Влезот на Украина во НАТО може да доведе до директен конфликт меѓу Алијансата и Русија

Фицо: Влезот на Украина во НАТО може да доведе до директен конфликт меѓу Алијансата и Русија

Братислава, 16 јули 2024 (МИА) - Потенцијалниот влез на Украина во Северноатлантската алијанса може...

Словачкиот премиер Фицо на прво официјално патување надвор од Братислава по обидот за атентат

Словачкиот премиер Фицо на прво официјално патување надвор од Братислава по обидот за атентат

Братислава, 8 јули 2024 (МИА) - Словачкиот премиер Роберт Фицо денеска посети област надвор од главн...

Обидот за убиство на словачкиот премиер Фицо е преквалификуван во терористички чин

Обидот за убиство на словачкиот премиер Фицо е преквалификуван во терористички чин

Братислава, 4 јули 2024 (МИА) - Обидот за убиство на словачкиот премиер Роберт Фицо е преквалификува...

Словачка планира построги правила за протести по нападот на Фицо

Словачка планира построги правила за протести по нападот на Фицо

Братислава, 12 јуни 2024 (МИА) - Словачката влада планира да ја зголеми личната заштита на политичар...

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Братислава, 25 мај 2024 (МИА) - Лекарскиот тим што се грижи за словачкиот премиер Роберт Фицо по мин...

Обвинителство: Атентатот на словачкиот премиер Фицо се истражува како обид за убиство со предумисла

Обвинителство: Атентатот на словачкиот премиер Фицо се истражува како обид за убиство со предумисла

Братислава, 22 мај 2024 (МИА) - Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истраж...

Фицо е свесен и комуникативен

Фицо е свесен и комуникативен

Братислава, 21 мај 2024 (МИА) – Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а послед...

Словачкиот суд му одреди притвор на атентаторот на премиерот Фицо

Словачкиот суд му одреди притвор на атентаторот на премиерот Фицо

Братислава, 18 мај 2024 (МИА) - Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полиц...

Состојбата на Фицо е стабилизирана, но и натаму е сериозна, тој засега нема да биде префрлен во Братислава, соопштија словачки министри

Состојбата на Фицо е стабилизирана, но и натаму е сериозна, тој засега нема да биде префрлен во Братислава, соопштија словачки министри

Братислава, 18 мај 2024 (МИА) - Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е стабилизирана, но и п...

Калињак: Премиерот Фицо е повторно опериран, состојбата се уште му е сериозна

Калињак: Премиерот Фицо е повторно опериран, состојбата се уште му е сериозна

Бањска Бистрица, 17 мај 2024 (МИА) - Словачкиот премиер Роберт Фицо повторно е опериран, а неговата...

Можно е Фицо да биде префрлен на лекување во Братислава

Можно е Фицо да биде префрлен на лекување во Братислава

Братислава, 17 мај 2024 (МИА) – На 20 мај во Словачка ќе се одржи совет за итна медицинска помош за...

Полскиот премиер Доналд Туск добил закана по атентатот врз Фицо

Полскиот премиер Доналд Туск добил закана по атентатот врз Фицо

Варшава, 16 мај 2024 (МИА) - Полскиот премиер Доналд Туск денеска изјави дека добил закани по живото...

Пелегрини во болница кратко разговарал со Фицо, чија состојба останува многу сериозна

Пелегрини во болница кратко разговарал со Фицо, чија состојба останува многу сериозна

Братислава, 16 мај 2024 (МИА) - Новоизбраниот словачки претседател Петер Пелегрини денеска изјави де...

Калинак: Состојбата на Фицо по новата операција е стабилна, но многу тешка

Калинак: Состојбата на Фицо по новата операција е стабилна, но многу тешка

Братислава, 16 мај 2024 (МИА) - Здравствената состојба на словачкиот премиер Роберт Фицо се уште е с...

Ешток: Извршителот на обидот за атентат врз словачкиот премиер Фицо дејствувал сам

Ешток: Извршителот на обидот за атентат врз словачкиот премиер Фицо дејствувал сам

Братислава, 16 мај 2024 (МИА) - Извршителот на обидот за атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо...

Image

Остани поврзан