• вторник, 16 јули 2024
ДКСК оформила предмет за патувањето на синот на Мицкоски во САД

ДКСК оформила предмет за патувањето на синот на Мицкоски во САД

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Државната комисија за спречување на коруцијата (ДКСК) оформила предмет...

Нема да вршиме политички притисок, судиите да го испорачаат тоа за што се платени од граѓаните, вели Мицкоски

Нема да вршиме политички притисок, судиите да го испорачаат тоа за што се платени од граѓаните, вели Мицкоски

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Одлуките кои што се носат во Судскиот совет и во Советот на јавни обвин...

Мицкоски: Посетата на Вашингтон беше исклучително успешна, ги претставивме нашиот план и приоритети

Мицкоски: Посетата на Вашингтон беше исклучително успешна, ги претставивме нашиот план и приоритети

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски денеска одгов...

Мицкоски очекува утре или најдоцна до задутре да биде ставена под контрола ситуацијата со пожарите

Мицкоски очекува утре или најдоцна до задутре да биде ставена под контрола ситуацијата со пожарите

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски очекува дека во текот на утрешниот ден или...

Азески и Мицкоски со директна поддршка за компаниите

Азески и Мицкоски со директна поддршка за компаниите

Скопје, 15 јули 2024  Владеење на правото, недвосмислена стратегија за зголемување на и...

Мицкоски: Наскоро пристигнува помош од Словенија, Србија, Турција и Црна Гора во борба против пожарите

Мицкоски: Наскоро пристигнува помош од Словенија, Србија, Турција и Црна Гора во борба против пожарите

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски на својата официјална Фејсбук страница нај...

Мицкоски го осуди обидот за атентат врз Трамп

Мицкоски го осуди обидот за атентат врз Трамп

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски го осуди обидот за атентат врз поранешниот...

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк: Да се зајакне соработката во градење на иднината на Македонија

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк: Да се зајакне соработката во градење на иднината на Македонија

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски, оствари средби со македонската дијаспора...

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за „Ал џезира“, говорејќи за в...

Мицкоски: Иднината на регионот е во борбата за посилна економија, соработка и создавање на иднина

Мицкоски: Иднината на регионот е во борбата за посилна економија, соработка и создавање на иднина

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Р...

Средба Мицкоски - Орбан: Постигнат е договор за специјална финансиска соработка со Унгарија

Средба Мицкоски - Орбан: Постигнат е договор за специјална финансиска соработка со Унгарија

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Македонскиот премиер Христијан Мицкоски денеска во Вашингтон, САД, ...

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Атина, 11 јули 2024 (МИА) – Владата и премиерот Кирјакос Мицотакис следат одговорна надворешна полит...

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

Скоје, 11 јули 2024 (МИА) - Опозициската СДСМ денеска преку сооппштение реагира дека премиерот Христ...

Мицкоски на вечера во Белата куќа приредена од Бајден, од Вашингтон со порака фокусот да се стави на иднината, на добрососедството и соработката

Мицкоски на вечера во Белата куќа приредена од Бајден, од Вашингтон со порака фокусот да се стави на иднината, на добрососедството и соработката

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски која ја предв...

Мицкоски: Долго време бевме заложници на минатото, да се фокусираме на иднината, да бидеме добри соседи и да соработуваме

Мицкоски: Долго време бевме заложници на минатото, да се фокусираме на иднината, да бидеме добри соседи и да соработуваме

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Долго време регионот и Македонија како држава беа заложници на минатото...

Image

Остани поврзан