• недела, 26 мај 2024
МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

23 мај 2024 Скопје - Делегација на Собранието, во состав Марија Георгиевска...

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со...

МИА Најави  МКД

МИА Најави МКД

23 мај 2024 Скопје - Делегација на Собранието,...

Најмногу дожд во Берово

Најмногу дожд во Берово

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово, 14 литри на метар...

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи о...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

20 мај 2024 Скопје - Одбележување на Денот на...

Пронајдени мигранти од Ирак и Турција

Пронајдени мигранти од Ирак и Турција

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Неготино пронашле тројца мигранти, двајца од...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 18/19.05.2024 во периодот од 22.00 до 04.00 часот на подрачје...

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривич...

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалисти...

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Променливото време со повремени врнежи дожд е погодно за појава на плеве...

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Се надевам дека вчерашната изјава на Мицкоски за ревизија на договорот с...

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во следните денови времето ќе биде значител...

Сончево и топло, до 25 степени

Сончево и топло, до 25 степени

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 мај 2024  Скопје - Стопанската комора...

Image

Остани поврзан