• недела, 14 јули 2024
Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Атина, 21 мај 2024 (МИА) – Од комерцијални причини, планираната директна сезонска линија од Скопје з...

Авиолинија Скопје-Крф од 1 јуни со Ејџијан Ерлајнс

Авиолинија Скопје-Крф од 1 јуни со Ејџијан Ерлајнс

Скопје, 2 април 2024 (МИА) -  Директна сезонска авиолинија од Меѓународниот Аеродром Скопје до...

Земјотрес со јачина од 4,7 степени кај брегот на Крф

Земјотрес со јачина од 4,7 степени кај брегот на Крф

Атина, 22 март 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала е регистрира...

Продолжува потрагата по исчезнатите по пожарот на траектот во близина на Крф

Продолжува потрагата по исчезнатите по пожарот на траектот во близина на Крф

Атина, 19 февруари 2022 (МИА) – Рано утрово продолжи потрагата по 12 лица, исчезнати по вчерашниот пожа...

На грчкиот остров Крф принудно слетал авион поради проблеми со еден од патниците   

На грчкиот остров Крф принудно слетал авион поради проблеми со еден од патниците  

Атина, 27 август 2020 (МИА) – Поради патник кој предизвикал проблеми, патнички авион од Турција за Вели...

Image

Остани поврзан