• четврток, 30 мај 2024
Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Минхен, 30 април 2024 (МИА) - Поранешниот играч и тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека н...

Медиуми: Баерн и Зидан се блиску до договор

Медиуми: Баерн и Зидан се блиску до договор

  Мадрид, 19 април 2024 (МИА) – Прославениот француски репрезентативец Зинедин Зидан би...

Баерн не е заинтересиран за Зидан

Баерн не е заинтересиран за Зидан

Минхен, 30 март 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан нема да го води Баерн...

Франција ја затвори вратата за Зинедин Зидан

Франција ја затвори вратата за Зинедин Зидан

Париз, 26 март 2024 (МИА) - Претседателот на Француската фудбалска федерација, Филип Диало му ја зат...

Зидан може да го води клуб од Италија

Зидан може да го води клуб од Италија

Рим, 27 февруари 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан одговори на прашање з...

Раководството на Баерн сака Зидан да го преземе тимот

Раководството на Баерн сака Зидан да го преземе тимот

Минхен, 19 февруари 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен го посакува Зинедин Зидан како можен наследник на Тома...

Ливерпул ја разгледува опцијата Зидан за главен тренер на тимот

Ливерпул ја разгледува опцијата Зидан за главен тренер на тимот

Ливерпул, 31 јануари 2024 (МИА) - Ливерпул е заинтересиран да го назначи Французинот Зинедин Зидан з...

Зидан: Колку е поголем клубот, толку е поголемо егото во соблекувалната

Зидан: Колку е поголем клубот, толку е поголемо егото во соблекувалната

Париз, 3 декември 2023 (МИА) - Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан зборуваше за работат...

Зидан е фаворит за преземање на Реал доколку си замине Анчелоти, клубот верува дека тој ќе помогне во доаѓањето на Мбапе на „Сантијаго“

Зидан е фаворит за преземање на Реал доколку си замине Анчелоти, клубот верува дека тој ќе помогне во доаѓањето на Мбапе на „Сантијаго“

Мадрид, 12 октомври 2023 (МИА) - Реал Мадрид ја разгледува опцијата да го врати Зинедин Зидан за тре...

Зидан подготвен за враќање на тренерската работа

Зидан подготвен за враќање на тренерската работа

Париз, 16 јуни 2023 (МИА) – Францускиот фудбалски стручњак Зинедин Зидан одговори на прашањето за мо...

Зидан: На мое место, логично е да размислувам за работа со француската репрезентација, но сега не е време

Зидан: На мое место, логично е да размислувам за работа со француската репрезентација, но сега не е време

Париз, 13 јуни 2023 (МИА) - Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изрази желба во иднина...

Зидан, Мурињо и Капело се приклучуваат на новото тело на УЕФА за да разговараат за промените во фудбалот

Зидан, Мурињо и Капело се приклучуваат на новото тело на УЕФА за да разговараат за промените во фудбалот

Нион, 7 април 2023 (МИА) - Е...

ПСЖ ќе се раздели со Нејмар доколку дојде Зидан

ПСЖ ќе се раздели со Нејмар доколку дојде Зидан

Париз, 4 април 2023 (МИА) - Францускиот фудбалски стручњак Зинедин Зидан може да г...

Зидан ги кажа двата услова за да се врати во Реал

Зидан ги кажа двата услова за да се врати во Реал

Мадрид, 27 март 2023 (МИА) - Францускиот стручњак Зинедин Зидан наскоро може да се врати во Реал Мад...

Алпин го именуваше Зидан за амбасадор на Формула 1 тимот

Алпин го именуваше Зидан за амбасадор на Формула 1 тимот

Лондон, 17 февруари 2023 (МИА) - Св...

Image

Остани поврзан