• среда, 19 јуни 2024
Беџети за најавените измени на Законот за локална самоуправа: Откако ќе го добиеме предлогот, „Европскиот фронт“ ќе се произнесе

Беџети за најавените измени на Законот за локална самоуправа: Откако ќе го добиеме предлогот, „Европскиот фронт“ ќе се произнесе

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Се уште немаме предлог законско решение, о...

Беџети од „Европскиот фронт“: Законот за реорганизација на министерствата не сме го виделе, ќе дадеме став кога ќе го разгледаме

Беџети од „Европскиот фронт“: Законот за реорганизација на министерствата не сме го виделе, ќе дадеме став кога ќе го разгледаме

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Пратеникот на Коалицијата „Европски фронт“,...

Европскиот фронт усвои политичка декларација за етничкиот легитимитет што произлегува од изборите

Европскиот фронт усвои политичка декларација за етничкиот легитимитет што произлегува од изборите

Тетово, 1 јуни 2024 (МИА) - Во Тетово коалицијата „Европски фронт“ усвои политичка декларација за ет...

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Лидерот на Демократско движење, партијата која е дел од коалицијата „Вре...

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Управниот суд на синоќа одржана јавна распр...

Ахмети: Европски фронт е втора сила во државата, почнуваме чекори за спречување мајоризација

Ахмети: Европски фронт е втора сила во државата, почнуваме чекори за спречување мајоризација

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ и дел од Коалицијата „...

Управниот суд оформи предмет за тужбата од Европскиот фронт на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд оформи предмет за тужбата од Европскиот фронт на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Управниот суд соопшти дека е оформен предмет за тужбата што синоќа ја по...

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговоро...

ДИК ќе одлучува по приговорот од Европскиот фронт

ДИК ќе одлучува по приговорот од Европскиот фронт

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија денеска треба да одлучува по приговорот од Ев...

Управен суд ги одби како неосновани сите седум тужби од „Европски фронт“

Управен суд ги одби како неосновани сите седум тужби од „Европски фронт“

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Управниот суд синоќа ги одби како неоснован...

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) –  Лидерот на Алијансата за Албанците Зи...

Европски фронт обвинува за јавен политички притисок врз Управниот суд

Европски фронт обвинува за јавен политички притисок врз Управниот суд

Скопје, 17 мај 2024  Европскиот фронт со голема загриженост ги проследи денешните сканд...

Бајрами од „Европски фронт“: Известена меѓународната заедница за обидот за изборен инженеринг 

Бајрами од „Европски фронт“: Известена меѓународната заедница за обидот за изборен инженеринг 

Скопје, 17 мај 2024 Европскиот фронт ја извести целата меѓународна заедница и сите локални и...

Европски фронт: Дали „Вреди“ се согласиле со ВМРО за ревизија на Коридорот 8?

Европски фронт: Дали „Вреди“ се согласиле со ВМРО за ревизија на Коридорот 8?

Скопје, 17 мај 2024 Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на вчерашниот д...

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Елми Азири од „Европски фронт“ на денешната прес-конференција информира...

Image

Остани поврзан