• вторник, 16 јули 2024
Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија ќе се сретне со Шпанија во финале...

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Шпанскиот играч од средниот ред Родри е убеден дека тој и неговите соиг...

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Дортмунд, 9 јули 2024 (МИА) - Селекторот на англиската репрезентација Герет Саутгејт можеше да се оп...

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Минхен, 9 јули 2024 (МИА) - Поранешниот француски репрезентативец Емануел Петит го критикуваше капит...

Дешан: Ако ви е досадно, гледајте нешто друго!

Дешан: Ако ви е досадно, гледајте нешто друго!

Минхен, 8 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Франција, Дидие Дешан прилично остро ги коментираше обвину...

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Левиот бек на Англија, Лук Шо, откри дека имал навистина тежок почеток н...

Кејн се губи на ЕП 2024? Статистиката вели поинаку

Кејн се губи на ЕП 2024? Статистиката вели поинаку

Дизелдорф, 8 јули 2024 (МИА) - Се чини дека Хари Кејн не ги оправдува очекувањата во однос на голови...

Пикфорд меѓу најдобрите голмани на европските првенства

Пикфорд меѓу најдобрите голмани на европските првенства

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Англискиот голман Џордан Пикфорд е меѓу двајцата најдобри голмани во одн...

Шпанија во полуфиналето на ЕП по невидена драма против домаќинот Германија

Шпанија во полуфиналето на ЕП по невидена драма против домаќинот Германија

Штутгарт, 5 јули 2024 (МИА) - Шпанија го расплака домаќинот Германија во огромна драма која траеше 1...

Белингем доби условна суспензија

Белингем доби условна суспензија

Дизелдорф, 5 јули 2024 (МИА) - Се изрекуваат казни за фудбалерите на ЕП во Германија, а последен санкциониран е супер...

Нојер: Зрели сме да бидеме шампиони

Нојер: Зрели сме да бидеме шампиони

Штутгарт, 5 јули 2024 (МИА) - Голманот на германската фудбалска репрезентација Мануел Нојер изјави д...

Блинд призна дека Холандија имала среќа со противниците на ЕП 2024

Блинд призна дека Холандија имала среќа со противниците на ЕП 2024

Волфсбург, 4 јули 2024 (МИА) - Искусниот дефанзивец Дејли Блинд призна дека репрезентацијата на Хола...

Стоунс: Можеме да ја победиме Швајцарија

Стоунс: Можеме да ја победиме Швајцарија

Дизелдорф, 4 јули 2024 (МИА) - Швајцарија има многу добри фудбалери, но англиската репрезентација ве...

Мусијала: Ќе направиме се за да ја освоиме титулата

Мусијала: Ќе направиме се за да ја освоиме титулата

Штутгарт, 4 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман, ќе може да смета на сите и...

Саутгејт на се или ништо: Со три стопери против Швајцарија

Саутгејт на се или ништо: Со три стопери против Швајцарија

Дизелдорф, 3 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, кој е мета на критики од медиу...

Image

Остани поврзан