• недела, 19 мај 2024
„Генералка викенд“ во Општина Градско

„Генералка викенд“ во Општина Градско

Велес,19 мај 2024 (МИА) - Еколошка акција за чистење „Генералка викенд“ во петокот реализираа Општин...

Во Велес отворена  изложба „Калиопа Австрија и Северна Македонија, Жените во општеството, културата и наукaта“

Во Велес отворена изложба „Калиопа Австрија и Северна Македонија, Жените во општеството, културата и наукaта“

Велес, 15 мај 2024 (МИА) - Народниот музеј од Велес, во соработка со Австриската амбасада во Ликовни...

Отворен ден на Средно училиште „Коле Неделковски“ во Велес

Отворен ден на Средно училиште „Коле Неделковски“ во Велес

Велес,14 мај 2024 (МИА) - Во Средното училиште „Коле Неделковски“ во Велес денеска како и секоја год...

Колев: Градежна офанзива во Велес и велешко

Колев: Градежна офанзива во Велес и велешко

Велес, 13 мај 2024 (МИА) - Во Велес ќе продолжи изградбата на кејот на река Вардар помеѓу Мало Мовче...

Општина Велес одбележа 79  години од победата над фашизмот

Општина Велес одбележа 79 години од победата над фашизмот

Велес, 9 мај 2024 (МИА) - На Спомен костурницата од НОВ денеска Општина Велес го одбележа 9 Мај - Де...

Во Велес до 17 часот излезеноста е 47,19 отсто на претседателските и 47,93 отсто на парламентарните, а во Градско 52,77 за претседателските и 52,74 отсто за парламентарните избори

Во Велес до 17 часот излезеноста е 47,19 отсто на претседателските и 47,93 отсто на парламентарните, а во Градско 52,77 за претседателските и 52,74 от...

Велес, 8 мај 2024 (МИА) - Во Велес и велешко на сите 84 избирачки места до 17 часот на гласање во вт...

Во Велес до 15 часот излезеноста за избор на пратеници е 39,80, а за претседател 39,22 проценти

Во Велес до 15 часот излезеноста за избор на пратеници е 39,80, а за претседател 39,22 проценти

Велес, 8 мај 2024 (МИА) - Во Велес и велешко на сите 84 избирачки места до 15 часот на гласање во вт...

Во Велес до 13 часот излезноста е 30,08 за претседателски и 30,57 за парламентарни

Во Велес до 13 часот излезноста е 30,08 за претседателски и 30,57 за парламентарни

Велес, 8 мај2024 (МИА) - Во Велес и Велешко на сите 84 избирачки места до 13 часот на гласање во вто...

Во Велес до 11 часот гласале 17,52 отсто за претседател и 17,48 проценти за пратеници

Во Велес до 11 часот гласале 17,52 отсто за претседател и 17,48 проценти за пратеници

Велес, 8 мај2024 (МИА) - Во Велес и велешко на сите 84 избирачки места до 11 часот на гласање во вто...

Во Велес до 9 часот гласале 6,36 проценти за претседател и 6,29 проценти за пратеници

Во Велес до 9 часот гласале 6,36 проценти за претседател и 6,29 проценти за пратеници

Велес, 8 мај 2024 (МИА) - Во Велес и Велешко на сите 84 избирачки места до 9 часот на гласање во вто...

Во Велес и велешко утрово отворени сите 84 избирачки места

Во Велес и велешко утрово отворени сите 84 избирачки места

Велес, 8 мај 2024(МИА) - Во Велес и Велешко утрово во 7 часот се отворени сите 84 избирачки места ка...

Во општините Велес, Градско и Чашка гласаат болни и изнемоштени лица

Во општините Велес, Градско и Чашка гласаат болни и изнемоштени лица

Велес, 7 мај 2024 (МИА) - Во Велес и велешко денеска  гласаат 234 болни и изнемоштени лица. Вое...

Малолетник прегазен во Велес, пренесен во скопските Клиники

Малолетник прегазен во Велес, пренесен во скопските Клиники

Велес,7 мај 2024 (МИА) - Во СВР Велес синоќа во 21:55 часот било пријавено дека на главната  ул...

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Велес, 2 мај 2024 (МИА) -  Во реката Вардар во близина на место викано „Јаниташ“ во Велес, поли...

Во Велес одбележани 121 година од сoлунските атентати на Гемиџиите

Во Велес одбележани 121 година од сoлунските атентати на Гемиџиите

Велес, 28 април 2024 (МИА) – Со положување на цвеќе на споменикот на Гемиџиите во Велес денеска беа...

Image

Остани поврзан