• недела, 19 мај 2024
ОН го прекинуваат ноќното испорачување помош  во Газа по смртта на хуманитарците од WCK

ОН го прекинуваат ноќното испорачување помош во Газа по смртта на хуманитарците од WCK

Њујорк, 4 април 2024 (МИА) - Обединетите нации го прекинаа ноќното движење низ Газа на најмалку 48 ч...

САД: Израелскиот напад врз ВЦК нема да влијае на преговорите за прекин на огнот во Газа

САД: Израелскиот напад врз ВЦК нема да влијае на преговорите за прекин на огнот во Газа

Вашингтон, 3 април 2024 (МИА) – САД не очекуваат израелскиот напад во кој загинаа седум работници на...

Борел бара истрага за израелскиот напад врз персоналот на ВЦК во Газа 

Борел бара истрага за израелскиот напад врз персоналот на ВЦК во Газа 

Брисел, 2 април 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Бо...

Image

Остани поврзан