• понеделник, 15 април 2024

Поради дефект без вода делови од Центар

Поради дефект без вода делови од Центар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Поради дефект на затварач (шибер) Ф 100мм. на булевар „Филип 2“ пред влезот на ГТЦ со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од следните улици „Мирче Ацев“, „Мирче Мацан“ и дел од булевар „Филип 2“ од Градска Болница „Наум Охридски“ до хотел Холидеј Ин.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 09:00 часот до завршување на работните активности за санирање на дефектот. сст/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан