• четврток, 22 февруари 2024

Казни за 175 возачи во Скопје

Казни за 175 возачи во Скопје

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Во контролите во областа на сообраќајот на територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 175 мерки, соопштија денеска од МВР.

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се осум санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, три санкции се изречени за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за минување на затворен сигнал - црвено свлетло, 17 мерки за некористење на сигурносен појас...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најавија од МВР и апелираат до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила и прописи. цр/бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан