• среда, 28 февруари 2024

Гори напуштена куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа во центарот на Куманово

Куманово, 22 ноември 2023 (МИА) - Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша  Пијаде" во Куманово, во централно градско подрачје. Две противпожарни возила и осуммина пожарникари се на терен.

- Пожарот е под контрола. Се работи на негово целосно локализирање и гасење, изјави командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски. ам/цр


Фото: Биљана Спасиќ Митковска

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан