• понеделник, 15 јули 2024

Без вода дел од Ново Лисиче

Без вода дел од Ново Лисиче

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација - Скопје информира дека попладнево, од 15:50 часот, без вода ќе бидат корисниците од булевар „АСНОМ“ 122, висока зона зграда122 и 128. Причина е дефект на приклучна цевка од ф 80мм.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот. мч/мд/

фото: МИА архива

 

Остани поврзан