• среда, 04 октомври 2023
Милков за БТВ: Сакаме да бидат заштитени правата на Бугарите во Северна Македонија

Милков за БТВ: Сакаме да бидат заштитени правата на Бугарите во Северна Македонија

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) – Сакаме да бидат заштитени правата на Бугарите таму. Се стремиме...

Данска трет пат по ред свестки шампион во ракомет

Данска трет пат по ред свестки шампион во ракомет

Стокхолм, 29 јануари 2023 (МИА) – Р...

Шпанија освои бронза на ракометното СП 2023

Шпанија освои бронза на ракометното СП 2023

Стокхолм, 29 јан...

Средба на Спасовски и Демерџиев утре во Скопје

Средба на Спасовски и Демерџиев утре во Скопје

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) – Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни...

Санкционирани 109 возачи на територијата на СВР Тетово

Санкционирани 109 возачи на територијата на СВР Тетово

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) - Санкционирани се 109 возачи на територијата на СВР Тетово при денешн...

Магла со видливост до 50 метри на патниот правец Тетово - Попова Шапка

Магла со видливост до 50 метри на патниот правец Тетово - Попова Шапка

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) - Магла со видливост од 40 до 50 метри има на патниот правец Тетово -...

Четириесетгодишна скопјанка физички нападната од поранешниот вонбрачен партнер

Четириесетгодишна скопјанка физички нападната од поранешниот вонбрачен партнер

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) – Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска...

Њукасл го купи Гордон од Евертон за 40+5 милиони фунти

Њукасл го купи Гордон од Евертон за 40+5 милиони фунти

Њукасл, 29 јануари 2023 (МИА) - Њук...

Човечки труп извлечен од водите на Вардар кај Долно Лисиче, Скопско

Човечки труп извлечен од водите на Вардар кај Долно Лисиче, Скопско

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) –  Во СВР Скопје, вчера, околу 12.44 часот, е пријавено дека по т...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и во обложувалница во Скопје

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и во обложувалница во Скопје

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) - Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и облож...

Папата Франциск го осуди насилството во Израел и Западниот брег, повика на дијалог и потрага по мир

Папата Франциск го осуди насилството во Израел и Западниот брег, повика на дијалог и потрага по мир

Ватикан, 29 јануари 2023 (МИА) -

За брзо возење на територија на СВР Битола санкционирани 87 возачи

За брзо возење на територија на СВР Битола санкционирани 87 возачи

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) – Вкупно 87 возачи се казнети при засилената акциска контрола за...

Грчки државјанин починал во казино во Гевгелија

Грчки државјанин починал во казино во Гевгелија

Скопје, 29 јануари 2023 (МИА) - Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од...

„Тиквешки вински пат“: Росоман ќе добие Центар за едукација во туризмот и руралниот развој

„Тиквешки вински пат“: Росоман ќе добие Центар за едукација во туризмот и руралниот развој

Росоман, 29 јануари 2023 (МИА) - Росоман ќе добие Центар за едукација во туризмот и руралниот развој...

Детектор: Над 60 отсто од граѓаните сметаат дека државата не е подготвена да се справи со економската криза и инфлацијата

Детектор: Над 60 отсто од граѓаните сметаат дека државата не е подготвена да се справи со економската криза и инфлацијата

Склопје, 29 јануари 2023 (МИА) – Над 60 отсто од граѓаните сметаат дека државата не е подготвен...

Image

Остани поврзан