• e shtunë, 22 qershor 2024
Mediat e Koresë së Veriut: Marrëveshja Moskë - Phenian parasheh ndihmë urgjente ushtarake në rast lufte

Mediat e Koresë së Veriut: Marrëveshja Moskë - Phenian parasheh ndihmë urgjente ushtarake në rast lufte

Phenian, 20 qershor 2024 (MIA) - Marrëveshja e re mes Rusisë dhe Koresë së Veriut kërkon nga të...

Putin: Rusia dhe Korea e Veriut do të nënshkruajnë dokument

Putin: Rusia dhe Korea e Veriut do të nënshkruajnë dokument "fundamental" për thellimin e bashkëpunimit

Phenian, 19 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putini në fillim të bisedimeve të tij...

Hanie: Jemi të gatshëm për marrëveshje gjithpërfshirëse, në pajtim me planin e SHBA-së

Hanie: Jemi të gatshëm për marrëveshje gjithpërfshirëse, në pajtim me planin e SHBA-së

Gazë, 16 qershor 2024 (MIA) - Lideri kryesor i Hamasit palestinez, Ismail Hanie sot deklaroi se...

Anëtarët e G7 ranë dakord për një hua për Ukrainën prej 50 miliardë dollarësh nga fondet e ngrira ruse

Anëtarët e G7 ranë dakord për një hua për Ukrainën prej 50 miliardë dollarësh nga fondet e ngrira ruse

Bari, 13 qershor 2024 (MIA) - Në hapjen e Samitit të G7 që filloi sot në pushimoren Borgo Enjac...

Osmani: Marrëveshja e Prespës është më shumë se një marrëveshje për emrin, është një marrëveshje për bashkëpunim strategjik

Osmani: Marrëveshja e Prespës është më shumë se një marrëveshje për emrin, është një marrëveshje për bashkëpunim strategjik

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë Teknike, Bujar Osmani, infor...

Mickoski: Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kemi kurfarë dileme, por ajo është rrugë dykahëshe

Mickoski: Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kemi kurfarë dileme, por ajo është rrugë dykahëshe

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kem...

Përgjigjja e Hamasit

Përgjigjja e Hamasit "hap rrugë të gjerë" për arritjen e marrëveshjes

Gazë, 12 qershor 2024 (MIA) - Përgjigja e Hamasit për marrëveshjen e propozuar për armëpushim n...

Makroni edhe një herë i ka bërë thirrje Hamasit që ta pranojë marrëveshjen për armëpushim

Makroni edhe një herë i ka bërë thirrje Hamasit që ta pranojë marrëveshjen për armëpushim

Paris, 4 qershor 2024 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron i bëri thirrje sot lëvizjes islamike...

Gjorçev: Propozimi francez nuk është i mirë, Marrëveshja me Bullgarinë mund të rinegociohet

Gjorçev: Propozimi francez nuk është i mirë, Marrëveshja me Bullgarinë mund të rinegociohet

Shkup, 31 maj 2024 (MIA) - Marjan Gjorçev, ish ambasad...

Alternativa: Grupet punuese të VLEN-it dhe VMRO-DPMNE-së kanë arritur marrëveshje që për kryetar të Parlamentit të propozohet Afrim Gashi

Alternativa: Grupet punuese të VLEN-it dhe VMRO-DPMNE-së kanë arritur marrëveshje që për kryetar të Parlamentit të propozohet Afrim Gashi

Shkup, 28 maj  Grupet punuese të VLEN-it, si përfaqësues legjitim i shqiptarëve dhe VMR...

Pse është e rëndësishme Marrëveshja e Prespës?

Pse është e rëndësishme Marrëveshja e Prespës?

21 maj 2024 (Nikos Koxias, ish-ministër i Jashtëm i Greqisë dhe një nga nënshkru...

Ndarje e tre marrëveshjeve të para për përkrahje të Programit të ri IPARD 3

Ndarje e tre marrëveshjeve të para për përkrahje të Programit të ri IPARD 3

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nik...

Bashkësia ndërkombëtare pret që Maqedonia e Veriut t'i respektojë marrëveshjet dypalëshe, reagime pas betimit solemn të Siljanovska - Davkovës

Bashkësia ndërkombëtare pret që Maqedonia e Veriut t'i respektojë marrëveshjet dypalëshe, reagime pas betimit solemn të Siljanovska - Davkovës

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Nuk po ndalen reagimet pasi të dielën presid...

MPJ: Të gjithë faktorët politikë, sidomos funksionarët e përzgjedhur shtetërorë të jenë të kujdesshëm ndaj detyrimeve të ndërmarra ndërkombëtare si Marrëveshja e Prespës

MPJ: Të gjithë faktorët politikë, sidomos funksionarët e përzgjedhur shtetërorë të jenë të kujdesshëm ndaj detyrimeve të ndërmarra ndërkombëtare si Ma...

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme konfirmon orientimin e qartë të vendit në r...

Hamasi pretendon se delegacioni i tyre do të shkojë në Kajro për të biseduar për armëpushim në Gazë

Hamasi pretendon se delegacioni i tyre do të shkojë në Kajro për të biseduar për armëpushim në Gazë

Gazë, 4 maj 2024 (MIA) - Delegacioni i grupit militant islamik Hamas sot do të udhëtojë për në Kajro...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR