• e shtunë, 15 qershor 2024
Manev: Të gjithë e kemi një qëllim, rezultat më të mirë kundër Kroacisë

Manev: Të gjithë e kemi një qëllim, rezultat më të mirë kundër Kroacisë

Shkup, 30 maj 2024 (MIA) - Reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut në futboll nesër do të udhëto...

Bardhi për shkak të lëndimit do të mungojë në ndeshjet me Kroacinë dhe Çekinë

Bardhi për shkak të lëndimit do të mungojë në ndeshjet me Kroacinë dhe Çekinë

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - Kapiteni i kombëtares së Maqedonisë së Veriut në futboll, Enis Bardhi, pë...

Guardiola nuk planifikon së shpejti të largohet nga Mançester sit

Guardiola nuk planifikon së shpejti të largohet nga Mançester sit

Mançester, 19 maj 2024 (MIA) - Trajneri i Mançester sitit, Pep Guardiola foli për të ardhmen e...

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

Londër, 15 maj 2024 (MIA) - Asociacioni evropian i futbollit propozoi që "City Football Group", inve...

Vinisius: Unë jam tifoz i madh i talentit të Belingemit

Vinisius: Unë jam tifoz i madh i talentit të Belingemit

Madrid, 15 maj 2024 (MIA) - Futbollisti i Real Madridit, Vinisius Zhunior foli për raportin e t...

Mançester Siti e fitoi Totenhemin dhe iu afrua trofeut në Premier Ligë

Mançester Siti e fitoi Totenhemin dhe iu afrua trofeut në Premier Ligë

Londër, 15 maj 2024 (MIA) - Mançester Siti mbrëmë si mysafir e fitoi Totenhemin me rezultat 2:0 në n...

Romano: Humells nuk do të luajë në Kampionatin Evropian

Romano: Humells nuk do të luajë në Kampionatin Evropian

Dortmund, 14 maj 2024 (MIA) - Mbrojtësi i Borusia Dortmundit, Mats Humells, nuk do të ftohet në komb...

Mbape iu drejtua bashkëlojtarëve, trajnerëve dhe tifozëve të PSZH-së

Mbape iu drejtua bashkëlojtarëve, trajnerëve dhe tifozëve të PSZH-së

Paris, 11 maj 2024 (MIA) - Futbollisti i PSZH-së Kilian Mbape iu drejtua trajnerëve, bashkëlojt...

Gjermania për shkak të kampionatit evropian vendos kontrolle në të gjitha kufijtë

Gjermania për shkak të kampionatit evropian vendos kontrolle në të gjitha kufijtë

Berlin, 7 maj 2024 (MIA) - Ministrja gjermane e Punëve të Brendshme Nensi Fezer mori vendim për...

Kejn: Mund të nxjerrim shumë elemente pozitive nga barazimi me Realin

Kejn: Mund të nxjerrim shumë elemente pozitive nga barazimi me Realin

Munih, 1 maj 2024 (MIA) - Sulmuesi i Bajernit, Heri Kejn foli për barazimin e mbrëmshëm me Real...

Guardiola: Puna kryesore në futboll është të shënosh gol

Guardiola: Puna kryesore në futboll është të shënosh gol

Mançester, 18 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola i ka shprehur përshtypjet...

Fitorja ndaj Barcelonës nuk do ta ndryshojë vendimin e Mbapes për ardhmërinë e tij

Fitorja ndaj Barcelonës nuk do ta ndryshojë vendimin e Mbapes për ardhmërinë e tij

Barcelonë, 17 prill 2024 (MIA) - Sulmuesi i PSZh-së, Kilian Mbape u përgjigj në pyetjen nëse ku...

Barcelona për herë të parë në histori bie nga Liga e kampionëve pasi fitoi si mysafir

Barcelona për herë të parë në histori bie nga Liga e kampionëve pasi fitoi si mysafir

Barcelonë, 17 prill 2024 (MIA) - Barcelona për herë të parë në histori bie në fazën eliminatore në L...

Poketino: Zënka për penaltinë tregon se kemi shumë për të mësuar

Poketino: Zënka për penaltinë tregon se kemi shumë për të mësuar

Londër, 16 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Çellsit, Maurisio Poketino ishte tejet i kënaqur nga p...

Simeone: Kam ndjenjë të mirë se do të luajmë një ndeshje të shkëlqyer sonte me Borusia Dortmundin

Simeone: Kam ndjenjë të mirë se do të luajmë një ndeshje të shkëlqyer sonte me Borusia Dortmundin

Dortmund, 16 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone, me optimizëm e pre...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR