• e enjte, 25 korrik 2024
Përmbushja e qëllimit të eliminohet uria në botë është në ngecje, paralajmëruan Kombet e Bashkuara

Përmbushja e qëllimit të eliminohet uria në botë është në ngecje, paralajmëruan Kombet e Bashkuara

Romë, 24 korrik 2024 (MIA) - Qëllimi për eliminim të urisë në botë deri në vitin 2030 duket gji...

Në Itali sekuestrohet drogë sintetike nga Kina në vlerë prej 630 milionë euro

Në Itali sekuestrohet drogë sintetike nga Kina në vlerë prej 630 milionë euro

 Romë, 1 korrik 2024 (MIA) - Dogana e Italisë sot kumtoi se kanë sekuestruar m...

Siljanovska Davkova: Cirili e ndërtoi jo vetëm jetën e tij, por edhe jetën tonë në Evropë dhe këtë duhet ta respektojmë

Siljanovska Davkova: Cirili e ndërtoi jo vetëm jetën e tij, por edhe jetën tonë në Evropë dhe këtë duhet ta respektojmë

Romë, 24 maj 2024 (MIA) - Cirili ishte me shekuj para kohës, Cirili e ndërtoi jo vetëm jetën e tij,...

Siljanovska Davkova në Romë në shënimin e Ditës së iluministëve mbarësllavë, pasdite në takim me Matarelën

Siljanovska Davkova në Romë në shënimin e Ditës së iluministëve mbarësllavë, pasdite në takim me Matarelën

Romë, 24 maj 2024 (MIA) - Me vizitë në bazilikën "Shën Klimenti", ku gj...

Bisedë me telefon mes presidentes Siljanovska - Davkova dhe presidentit ukrainas, Zelenski

Bisedë me telefon mes presidentes Siljanovska - Davkova dhe presidentit ukrainas, Zelenski

Romë, 23 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska - Davkova sot ka realizuar bisedë me...

Radev: Dëshira e Republikës së Maqedonisë së Veriut për dialog është shenjë pozitive

Radev: Dëshira e Republikës së Maqedonisë së Veriut për dialog është shenjë pozitive

Shkup/Romë, 23 maj 2024 (MIA) - Republika e Maqedonisë së Veriut duhet të dëshmojë se me të vërtetë...

Siljanovska Davkova në Vatikan mori mbështetje nga Papa për eurointegrimet, takimi me Radevin shtyhet për ndonjë rast tjetër

Siljanovska Davkova në Vatikan mori mbështetje nga Papa për eurointegrimet, takimi me Radevin shtyhet për ndonjë rast tjetër

Romë, 23 maj 2024 (MIA) - Për mbështetjen për integrimin evropian të vendit por edhe të gjithë Ballk...

Presidentja Siljanovska Davkova në audiencë tek Papa Françesku

Presidentja Siljanovska Davkova në audiencë tek Papa Françesku

Romë, 23 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Soljanovska Davkova sot me audiencë tek kreu i Kishës...

Vizita e parë zyrtare jashtë vendit e presidentes Siljanovska-Davkova në Vatikan dhe Romë

Vizita e parë zyrtare jashtë vendit e presidentes Siljanovska-Davkova në Vatikan dhe Romë

Shkup, 19 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova vizitën e saj të parë zyrtare jas...

Berbok i ka përshëndetur

Berbok i ka përshëndetur "sinjalet inkurajuese" nga republikanët në SHBA se përkrahja për Ukrainën mund të vazhdojë intensivisht

Romë, 18 prill 2024 (MIA) - Ministrja gjermane e Punëve të Jashtme, Analena Berbok sot tha se i përs...

Deklaratë e KE-së me rastin e Ditës ndërkombëtare të romëve: Nevojiten përpjekje për përparim të dukshëm në përballjen ndaj diskriminimit të romëve

Deklaratë e KE-së me rastin e Ditës ndërkombëtare të romëve: Nevojiten përpjekje për përparim të dukshëm në përballjen ndaj diskriminimit të romëve

Bruksel, 8 prill 2024 (MIA) - Dita botërore e romëve, kushtuar pakicës më të madhe etnike në Evropë,...

Dita ndërkombëtare e romëve - 8 Prilli, ditë jopune për pjesëtarët e komunitetit rom në vend

Dita ndërkombëtare e romëve - 8 Prilli, ditë jopune për pjesëtarët e komunitetit rom në vend

Shkup, 5 prill 2024 (MIA) - Dita ndërkombëtare e romëve 8 Prilli (e hënë), është ditë jopune për pje...

AVAJA, parti e re politike e romëve

AVAJA, parti e re politike e romëve

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Në skenën politike të Maqedonisë së Veriut së fundmi ka parti të re të r...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR