• e mërkurë, 24 korrik 2024
Radev: Politika e Shkupit është e drejtuar kundër parimeve evropiane

Radev: Politika e Shkupit është e drejtuar kundër parimeve evropiane

Sofje, 26 qershor 2024 (MIA) - Presidenti bullgar Rumen Radev sot me një deklaratë thotë se politika...

Deklarata e djeshme e presidentes Siljanovska Davkova në fokus të mediave greke

Deklarata e djeshme e presidentes Siljanovska Davkova në fokus të mediave greke

Athinë, 14 qershor 2024 (MIA) - Deklarata e presidentes Gordana Si...

Micotakis: Kryeministri i ri duhet të deklarojë qartë se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përndryshe mund të ketë një “përvojë të parë të pakëndshme” në samitin e NATO-s

Micotakis: Kryeministri i ri duhet të deklarojë qartë se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përndryshe mund të ketë një “përvojë të parë të pakëndshm...

Athinë, 5 qershor 2024 (MIA) – Mesazhi për liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, që kur zyrta...

Mickoski: Atdheu im është Maqedonia, komunikimi i përgjithshëm institucional i cili është pjesë e ligjeve dhe Kushtetutës do të respektohet

Mickoski: Atdheu im është Maqedonia, komunikimi i përgjithshëm institucional i cili është pjesë e ligjeve dhe Kushtetutës do të respektohet

Shkup, 5 qershor 2024 (MIA) - E drejta ime si njeri, e garantuar me shumë konventa, është e drejta e...

Micotakis përsëriti edhe një herë se pret një deklaratë të qartë nga kryeministri i ri se emri i vendit është Maqedonia e Veriut dhe do ta përdorë atë brenda dhe jashtë vendit

Micotakis përsëriti edhe një herë se pret një deklaratë të qartë nga kryeministri i ri se emri i vendit është Maqedonia e Veriut dhe do ta përdorë atë...

Athinë, 29 maj 2024 (MIA) - Vlerësimet se megjithatë nuk do të jetë e nevojshme të aktivizohet neni...

Micotakis: Maqedonia e Veriut mund vetëm të përfitojë nga marrëdhëniet e mira me Greqinë, rruga evropiane kalon përmes Athinës

Micotakis: Maqedonia e Veriut mund vetëm të përfitojë nga marrëdhëniet e mira me Greqinë, rruga evropiane kalon përmes Athinës

Athinë, 26 maj 2024 (MIA) - Maqedonia e Veriut, si edhe Shqipëria, mund vetëm të fitojë nga marrëdhë...

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës nuk parasheh ndryshim ose anulim të njëanshëm

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës nuk parasheh ndryshim ose anulim të njëanshëm

Athinë, 26 maj 2024 (MIA) - Marrëveshjen e Prespës do ta respektojmë dhe do të kujdesemi për respekt...

Micotakis: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati për t'u këputur

Micotakis: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati për t'u këputur

Athinë, 25 maj 2024 (MIA) - Porosia se "rruga evropiane e Maqedonisë së Veriut kalon përgjatë Greqis...

Vuçiq: Më tronditi votimi i Maqedonisë së Veriut për rezolutën

Vuçiq: Më tronditi votimi i Maqedonisë së Veriut për rezolutën

Beograd, 25 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë në Beograd deklaroi se ë...

Emri Maqedonia, Mickoski dhe Siljanovska, por edhe porositë nga Athina edhe më tutje në fokus të mediave greke

Emri Maqedonia, Mickoski dhe Siljanovska, por edhe porositë nga Athina edhe më tutje në fokus të mediave greke

Athinë, 23 maj 2024 (MIA) - Dy javë pas fitores së VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e dyfishta dhe dhjetë...

Kehaja: Marrëveshja e Prespës parashikon që emri i shtetit është i parevokueshëm

Kehaja: Marrëveshja e Prespës parashikon që emri i shtetit është i parevokueshëm

Athinë, 21 maj 2024 (MIA) - Marrëveshja parashikon se emri i shtetit është i parevokueshëm. Nga mome...

Takimi i presidentes Siljanovska Davkova me ambasadoren ukrainase Dir

Takimi i presidentes Siljanovska Davkova me ambasadoren ukrainase Dir

Shkup, 20 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova e ka pritur ambasadoren ukrainase...

Marinakis: Shenjat e para nga ana tjetër nuk janë të mira, nuk janë inkurajuese

Marinakis: Shenjat e para nga ana tjetër nuk janë të mira, nuk janë inkurajuese

Athinë, 20 maj 2024 (MIA) - E presim Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, të japë betimin solemn,...

Micotakis: Pa raspektimin e Marrëveshjes së Prespës, rruga drejt Evropës do të mbetet e mbyllur

Micotakis: Pa raspektimin e Marrëveshjes së Prespës, rruga drejt Evropës do të mbetet e mbyllur

Athinë, 17 maj 2024 (MIA) - Rruga drejt Evropës do të mbetet e mbyllur, ndërsa memorandumet nuk do t...

Marinakis: Logjika e përdorimit të emrit kushtetues formalisht, por jo edhe në dalje publike nuk mund të pranohet nga Greqia

Marinakis: Logjika e përdorimit të emrit kushtetues formalisht, por jo edhe në dalje publike nuk mund të pranohet nga Greqia

Athinë, 16 maj 2024 (MIA) - E papranueshme për Greqinë është logjika e përdorimit të emrit kushtetue...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR