• e enjte, 25 korrik 2024
Aeroporti ndërkombëtar në Tiranë then rekorde, vetëm në qershor një milion udhëtarë

Aeroporti ndërkombëtar në Tiranë then rekorde, vetëm në qershor një milion udhëtarë

Tiranë, 1 korrik 2024 (MIA) - Aeroporti ndërkombëtar "Rinas" në Tiranë tani është aeroporti me...

Skandal në klinikën onkologjike në Tiranë, mjekët i referonin pacientët në spitalet private dhe fitonin para

Skandal në klinikën onkologjike në Tiranë, mjekët i referonin pacientët në spitalet private dhe fitonin para

Tiranë, 25 qershor 2024 (MIA) - Një skandal ka tronditur klinikën onkologjike në Spitalin Universita...

Pas protestës së dhunshme të opozitës në Tiranë, arrestohen pesë persona

Pas protestës së dhunshme të opozitës në Tiranë, arrestohen pesë persona

Tiranë, 14 qershor 2024 (MIA) - Policia shqiptare ndaloi pesë persona pas trazirave të shkaktuara ng...

Në Tiranë mbahet Konferenca rajonale e 51-të e Interpolit për Evropën, Al Raisi: Siguria globale mbetet prioritet

Në Tiranë mbahet Konferenca rajonale e 51-të e Interpolit për Evropën, Al Raisi: Siguria globale mbetet prioritet

Tiranë, 11 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i Interpollit, Ahmed Naser Al Raisi në Konferencën rajonale...

Dhunë ndaj policisë, gaz lotsjellës, ujë në protestën e opozitës shqiptare para bashkisë së Tiranës

Dhunë ndaj policisë, gaz lotsjellës, ujë në protestën e opozitës shqiptare para bashkisë së Tiranës

Tiranë, 10 qershor 2024 (MIA) - Opozita shqiptare sot e mbajti seancën e 11-të me radhë para bashkis...

Ora njuz: SPAK ka nisur hetime për kryebashkiakun e Tiranës dhe familjen e tij

Ora njuz: SPAK ka nisur hetime për kryebashkiakun e Tiranës dhe familjen e tij

Tiranë, 10 qershor 2024 (MIA)- Një letër anonime, por me përmbajtje të informacioneve të hollësishme...

Nëpunës publikë për vizitë në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë

Nëpunës publikë për vizitë në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë

Tiranë, 7 qershor 2024 (MIA) - Për vizitë në ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë, sot ishin p...

Delegacioni i MPB-së në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Delegacioni i MPB-së në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Dibër, 15 maj 2024 (MIA) - Në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor me temë “Bashkëpunimi p...

Në Tiranë konferencë të ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve nga Ballkani Perëndimor, kushtuar bashkëpunimit për sigurinë dhe zhvillimet migruese

Në Tiranë konferencë të ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve nga Ballkani Perëndimor, kushtuar bashkëpunimit për sigurinë dhe zhvillimet migru...

Tiranë, 14 maj 2024 (MIA) - Me temë "Bashkëpunimi për sigurinë dhe zhvillimet migruese në Ballk...

Orkestra Nacionale e Xhazit performoi në „Аlbania jazz fest“

Orkestra Nacionale e Xhazit performoi në „Аlbania jazz fest“

Tiranë, 12 maj 2024 (MIA) - Qendra Informative - Kulturore e Maqedonisë...

Protesta të reja të opozitës shqiptare, e para me kërkesë për lirimin e Berishës nga arresti shtëpiak

Protesta të reja të opozitës shqiptare, e para me kërkesë për lirimin e Berishës nga arresti shtëpiak

Tiranë, 7 maj 2024 (MIA) - Mbështetësit e krahut të Sali Berishës nga Partia Demokratike dhe Partia...

Erion Veliaj: Ali Ahmeti një personalitet politik që nderon edhe Tiranën

Erion Veliaj: Ali Ahmeti një personalitet politik që nderon edhe Tiranën

Shkup, 2 maj 2024 (MIA)- Një shqiptar ndër më të mirët, një luftëtar që politikën e diplomacinë...

Ali Ahmeti shpallet Qytetar nderi i Tiranës

Ali Ahmeti shpallet Qytetar nderi i Tiranës

Tiranë, 2 maj 2024 (MIA) - Në solemnitet të posaçëm sot kryetarit të Bashkimit Demokratik për I...

Në kuadër të aksionit

Në kuadër të aksionit "Tempulli" policia në Tiranë ka arrestuar 20 persona dhe ka sekuestruar kokainë, heroinë dhe kanabis

Tiranë, 2 maj 2024 (MIA) - Në kuadër të fazës së tretë të aksionit të madh policor "Tempulli",...

Deri vitin 2030 Shqipëria me katër aeroporte

Deri vitin 2030 Shqipëria me katër aeroporte

Tiranë, 2 maj 2024 (MIA) - Ministrja shqiptare e Turizmit dhe Mjedisit Jetësor, Mirela Kumbaro...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR