• e mërkurë, 24 korrik 2024
Ministrja Haxhiu po intervistohet në prokurori pas deklaratave për përfshirjen e Serbisë në arratisjet nga burgjet e Kosovës

Ministrja Haxhiu po intervistohet në prokurori pas deklaratave për përfshirjen e Serbisë në arratisjet nga burgjet e Kosovës

 Prishtinë, 22 korrik 2024 (MIA) - Ministrja e Drejtësisë së Kosovës, Albulena Haxhiu, është in...

Qeveria e Kosovës deri më 18 korrik do të dorëzojë komente në BE për mënyrën e zbatimit të marrëveshjes së Brukselit

Qeveria e Kosovës deri më 18 korrik do të dorëzojë komente në BE për mënyrën e zbatimit të marrëveshjes së Brukselit

Prishtinë, 16 korrik 2024 (MIA) - Qeveria e Kosovës do t’i dorëzojë komentet e saj me shkrim në Bruk...

Osmani në samitin paqësor për Ukrainën: Nga një shtet i ndërtuar nga zero, Kosova u bë model i demokracisë

Osmani në samitin paqësor për Ukrainën: Nga një shtet i ndërtuar nga zero, Kosova u bë model i demokracisë

Prishtinë, 15 qershor 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainë...

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Sarazin në Prishtinë në takim me Osmanin

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Sarazin në Prishtinë në takim me Osmanin

 Prishtinë, 28 maj 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim...

Policia e Kosovës në filialet e Bankës postare serbe në veri të Kosovës ka sekuestruar 1.6 milionë euro dhe 74.7 milionë dinarë

Policia e Kosovës në filialet e Bankës postare serbe në veri të Kosovës ka sekuestruar 1.6 milionë euro dhe 74.7 milionë dinarë

Prishtinë, 21 maj 2024 (MIA) - Policia e Kosovës njoftoi se në aksionin e djeshëm në veri të vendit,...

Moslejimi i hyrjes së Patriarkut Porfirij në Kosovë është në kundërshtim me parimet e një shoqërie demokratike, tha Stano

Moslejimi i hyrjes së Patriarkut Porfirij në Kosovë është në kundërshtim me parimet e një shoqërie demokratike, tha Stano

Bruksel, 13 maj 2024 (MIA) - Refuzimi për të lejuar hyrjen në Kosovë të kreut të Kishës Ortodokse se...

Ambasada amerikane mirëpret vendimin e qeverisë së Kosovës që të lehtësojë ndërrimin e patentë shoferëve serbe

Ambasada amerikane mirëpret vendimin e qeverisë së Kosovës që të lehtësojë ndërrimin e patentë shoferëve serbe

Prishtinë, 8 maj 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Prishtinë Xhef Hovenier ka përshëndetur sot ven...

Stano: Qëllimi i BE-së është të ndihmojë Prishtinën dhe Beogradin që të fillojnë të sillen në mënyrë evropiane

Stano: Qëllimi i BE-së është të ndihmojë Prishtinën dhe Beogradin që të fillojnë të sillen në mënyrë evropiane

Bruksel, 29 prill 2024 (MIA) - Nga përvoja e deritanishme e punës së përfaqësuesit special të BE-së...

Kurti: Qëllimi i Kosovës është anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare, BE dhe NATO

Kurti: Qëllimi i Kosovës është anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare, BE dhe NATO

Berlin, 25 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në Berlin deklaroi se qëllimi...

O'Brajan në bisedime me Kurtin kërkoi progres urgjent drejt formimit të AKS

O'Brajan në bisedime me Kurtin kërkoi progres urgjent drejt formimit të AKS

Uashington, 24 prill 2024 (MIA) - Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Xh...

Ulutash: NATO e mbështet dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit

Ulutash: NATO e mbështet dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit

Prishtinë, 24 prill 2024 (MIA) - Komandanti i KFOR-it, gjeneral-majori Ozkan Ulutash, ka deklaruar s...

Filloi Seanca e rregullt e Këshillit të Sigurisë të KB-së kushtuar Kosovës

Filloi Seanca e rregullt e Këshillit të Sigurisë të KB-së kushtuar Kosovës

Nju-Jork, 22 prill 2024 (MIA) - Në Nju-Jork filloi seanca e Këshillit të Sigurisë të Kombeve të...

Jankoviq është kthyer në Kosovë, njoftoi shefja e diplomacisë kosovare

Jankoviq është kthyer në Kosovë, njoftoi shefja e diplomacisë kosovare

Prishtinë, 19 prill 2024 (MIA) - Zëvendësdrejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Dejan Jankov...

Në Bruksel vazhdon dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit në Kosovë

Në Bruksel vazhdon dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit në Kosovë

Bruksel, 18 prill 2024 (MIA) - Në Bruksel sot do të vazhdojnë bisedimet në kuadër të dialogut m...

Hovenier për ditën e zisë në Kosovë: Të ndërtojmë një shoqëri në të cilën të gjithë do të jetojnë pa frikë

Hovenier për ditën e zisë në Kosovë: Të ndërtojmë një shoqëri në të cilën të gjithë do të jetojnë pa frikë

 Prishtinë, 17 prill 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Kosovë, Xhef Hovenier, me rastin e dit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR