• e premte, 19 korrik 2024
Putin mbërriti për vizitë në Vietnam

Putin mbërriti për vizitë në Vietnam

Hanoi, 19 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin ka mbërritur për vizitë shtetërore në V...

Blinken bisedoi me ministrin e Punëve të Jashtme të Filipineve Manalo për aktivitetet e Kinës në Detin e Kinës Jugore

Blinken bisedoi me ministrin e Punëve të Jashtme të Filipineve Manalo për aktivitetet e Kinës në Detin e Kinës Jugore

Uashington, 19 qershor 2024 (MIA) - Sekretari shtetëror amerikan Entoni Blinken, ka zhvilluar sot nj...

Hagari: Hamasi nuk mund të shkatërrohet

Hagari: Hamasi nuk mund të shkatërrohet

Tel Aviv, 19 qershor 2024 (MIA) - Zëdhënësi i ushtrisë izraelite (IDF) Daniel Hagari sot vlerësoi se...

Më shumë se 900 njerëz kanë vdekur në pelegrinazh, në Mekë temperatura arriti në 51,8 gradë

Më shumë se 900 njerëz kanë vdekur në pelegrinazh, në Mekë temperatura arriti në 51,8 gradë

Meke, 19 qershor 2024 (MIA) - Numri i personave të vdekur gjatë haxhit në Arabinë Saudite ka kaluar...

Nikolloski: Nëse duam një shtet efikas, sektori publik duhet të reduktohet

Nikolloski: Nëse duam një shtet efikas, sektori publik duhet të reduktohet

Shkup, 19 qershor 2024 (MIA) - Aleksandar Nikoloski, deputet dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të VMR...

ASH: Elfete Ismaili kandidate për zëvendësministër të Mbrojtës, ndërsa Flakron Bexheti kandidat për zëvendësministër të Bujqësisë.

ASH: Elfete Ismaili kandidate për zëvendësministër të Mbrojtës, ndërsa Flakron Bexheti kandidat për zëvendësministër të Bujqësisë.

Shkup, 19 qershor 2024 Kryesia e Aleancës për Shqiptarët, sot më 19 Qershor 2024, ka mbajtur...

Të paktën 12 të vdekur në sulmet izraelite në Rafah, kumtuan burimet palestineze

Të paktën 12 të vdekur në sulmet izraelite në Rafah, kumtuan burimet palestineze

Jerusalem, 19 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 12 persona kanë vdekur në sulmet e forcave të armatosur...

EURO2024: Fitorja e dytë e Gjermanisë

EURO2024: Fitorja e dytë e Gjermanisë

  Shtutgart, 19 qershor 2024 (MIA) – Nikoqiri i EURO2024 Gjermania ka shënuar fitoren e...

Podoljak: Marrëveshja midis Rusisë dhe Koresë së Veriut i anulon sanksionet kundër Phenianit

Podoljak: Marrëveshja midis Rusisë dhe Koresë së Veriut i anulon sanksionet kundër Phenianit

Kiev, 19 qershor 2024 (MIA) - Ndihmësi i presidentit të Ukrainës, Mihail Podoljak, sot deklarou se m...

Putin dhe Kim Xhong-un u dakoroduan për një pakt ushtarak

Putin dhe Kim Xhong-un u dakoroduan për një pakt ushtarak

Phenian, 19 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi sot një marrëveshje me dikt...

Lideri i Hezbollahut në një fjalim televiziv e kërcënoi Izraelin dhe Qipron

Lideri i Hezbollahut në një fjalim televiziv e kërcënoi Izraelin dhe Qipron

Bejrut, 19 qershor 2024 (MIA) - Lideri i grupit shiit libanez Hezbollah, Hasan Nasralla, sot u kërcë...

Stuhia tropikale Alberto mbi Gjirin perëndimor të Meksikës

Stuhia tropikale Alberto mbi Gjirin perëndimor të Meksikës

Santa Fe, 19 qershor 2024 (MIA) - Stuhia tropikale e quajtur Alberto, e para e sezonit të uraganeve...

Shënohet përvjetori i 65-të i Fakultetit të Makinerisë – Shkup

Shënohet përvjetori i 65-të i Fakultetit të Makinerisë – Shkup

Shkup, 19 qershor 2024 (MIA) - Me një Këshill ceremonial shkencor, prezantimin e makinës së punuar n...

Moskë: Masat reciproke janë gati, nëse Perëndimi përdor të ardhurat nga mjetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Moskë: Masat reciproke janë gati, nëse Perëndimi përdor të ardhurat nga mjetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Moskë, 19 qershor 2024 (MIA) - Rusia ka "sasi të konsiderueshme" të aseteve dhe pronave perëndimore...

Mickoski: Nuk mund të bëhemi sikur nuk kuptojmë se emri kushtetues nuk është pjesë e sistemit juridik

Mickoski: Nuk mund të bëhemi sikur nuk kuptojmë se emri kushtetues nuk është pjesë e sistemit juridik

Shkup, 19 qershor 2024 (MIA) - Atdheu im është Maqedonia, dhe gjatë dhënies së deklaratave emrin nuk...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR