• e mërkurë, 24 korrik 2024
Qëndrimin për rivotim në disa vendvotime BDI do ta formojë me partnerët e koalicionit nga Fronti evropian

Qëndrimin për rivotim në disa vendvotime BDI do ta formojë me partnerët e koalicionit nga Fronti evropian

Tetovë, 18 maj 2024 (MIA) - Pas orës 3 përfundoi takimi i kryesisë së Bashkimit Demokratik për...

Gjithsej 23 emigrantë konsiderohen të zhdukur pasi që me barkë u nisën nga Tunizia drejt Italisë

Gjithsej 23 emigrantë konsiderohen të zhdukur pasi që me barkë u nisën nga Tunizia drejt Italisë

Tuniz, 18 maj 2024 (MIA) - Rreth 23 emigrantë konsiderohen të zhdukur pasi që me barkë u nisën...

Takim i presidentes Siljanovska Davkova me kris Pavllovski, drejtor i Rambl

Takim i presidentes Siljanovska Davkova me kris Pavllovski, drejtor i Rambl

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova realizoi tkaim me Kris Pavll...

Së paku 68 njerëz e humbën jetën në vërshimet në Afganistanin perëndimor

Së paku 68 njerëz e humbën jetën në vërshimet në Afganistanin perëndimor

Islamabad, 18 maj 2024 (MIA) - Së paku 68 njerëz e humbën jetën në vërshimet që i kapluan rajon...

KSHZ i kumtoi mandatet e fituara për deputetë në përbërjen e re parlamentare

KSHZ i kumtoi mandatet e fituara për deputetë në përbërjen e re parlamentare

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) sot...

Rivotimi i mundshëm në shtatë vendvotime është temë e takimit të jashtëzakonshëm të kryesisë së BDI-së

Rivotimi i mundshëm në shtatë vendvotime është temë e takimit të jashtëzakonshëm të kryesisë së BDI-së

Tetovë, 18 maj 2024 (MIA) - Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) mbajti takim të j...

KSHZ: Rivotim dhe këshilla të shkarkuar zgjedhorë në vendvotimet 1470/1, 1470, 1194, 1202, 1844, 1272 dhe 2101

KSHZ: Rivotim dhe këshilla të shkarkuar zgjedhorë në vendvotimet 1470/1, 1470, 1194, 1202, 1844, 1272 dhe 2101

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjehdor (KSHZ) sot, në mbledhjen e 105-të, unan...

Gjendja e Ficos është stabile, por edhe më tej serioze, ai tani për tani nuk do të dërgohet në Bratisllavë, kumtuan ministrat sllovakë

Gjendja e Ficos është stabile, por edhe më tej serioze, ai tani për tani nuk do të dërgohet në Bratisllavë, kumtuan ministrat sllovakë

Bratisllavë, 18 maj 2024 (MIA) - Gjendja e kryeministrit sllovak, Robert Fico është stabile, po...

Në Rripin e Gazës për një ditë jetën e kanë humbur 83 njerëz

Në Rripin e Gazës për një ditë jetën e kanë humbur 83 njerëz

Gazë, 18 maj 2024 (MIA) - Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gazë në 24 orët e fundit, gjatë s...

KSHZ-ja i komunikon mandatet e fituara për deputetë në përbërjen e re parlamentare

KSHZ-ja i komunikon mandatet e fituara për deputetë në përbërjen e re parlamentare

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëtor i Zgjedhjeve, sot në seancën e 105-të, e cila është d...

Foden  është shpallur lojtar i sezonit në Premier ligë

Foden është shpallur lojtar i sezonit në Premier ligë

Londër, 18 maj 2024 (MIA) - Sulmuesi anësor i Mançester sitit, Fil Foden është shpallur lojtari...

Është ndriçuar vrasja e dyfishtë në Stajkovc, është parashtruar padi penale

Është ndriçuar vrasja e dyfishtë në Stajkovc, është parashtruar padi penale

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - SPB Shkup parashtroi padi penale kundër...

Sulmuesi i Ficos e pranoi fajin

Sulmuesi i Ficos e pranoi fajin

Bratisllavë, 18 maj 2024 (MIA) - I dyshuari për sulm ndaj kryeministrit sllovak Juraj Cintula s...

Bujqit t'i mbrojnë të mbjellat, reshjet e kohëpaskohshme të volitshme për paraqitje të barërave të këqija, sëmundjeve dhe dëmtuesve

Bujqit t'i mbrojnë të mbjellat, reshjet e kohëpaskohshme të volitshme për paraqitje të barërave të këqija, sëmundjeve dhe dëmtuesve

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Moti i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme të shiut është i për...

Janë evakuuar rreth 10.000 njerëz nga rajoni ukrainas Harkov

Janë evakuuar rreth 10.000 njerëz nga rajoni ukrainas Harkov

Kiev, 18 maj 2024 (MIA) - Pas sulmit tokësor të armatës ruse afërsisht 10.000 njerëz janë evaku...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR