• e martë, 18 qershor 2024
Sekuestrohen armë në veri të Kosovës, pretendohet se kanë mbetur nga sulmi në Banjskë shtatorin e kaluar

Sekuestrohen armë në veri të Kosovës, pretendohet se kanë mbetur nga sulmi në Banjskë shtatorin e kaluar

Prishtinë, 14 maj 2024 (MIA) - Autoritetet e Kosovës kumtuan sonte se kanë konfiskuar sasi të konsid...

Trajanov: Koalicioni VMRO-DPMNE do të ketë  63 ose 64 deputetë

Trajanov: Koalicioni VMRO-DPMNE do të ketë 63 ose 64 deputetë

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov konsideron se koalicioni i...

Fon der Lajen: Nëse Putini ndërpret bombardimet, bisedimet paqësore mund të fillojnë që nesër

Fon der Lajen: Nëse Putini ndërpret bombardimet, bisedimet paqësore mund të fillojnë që nesër

Romë, 14 maj 2024 (MIA) – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen deklaroi se nëse pre...

Borel: Vendet- anëtare të BE-së të ndarë mbi çështjen palestineze

Borel: Vendet- anëtare të BE-së të ndarë mbi çështjen palestineze

Stenford, 14 maj 2024 (MIA) – Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe...

“Mjekë pa kufij” ndërpresin punën në klinikën në Rafah

“Mjekë pa kufij” ndërpresin punën në klinikën në Rafah

Rafah, 14 maj 2024 (MIA) – Organizata humanitare "Mjekë pa kufij" ka ndërprerë punën në të ashtuquaj...

Blinkeni dhe Kuleba në Kiev biseduan në piceri

Blinkeni dhe Kuleba në Kiev biseduan në piceri

Kiev, 14 maj 2024 (MIA) – Ministrat e Punëve të Jashtme të SHBA-së dhe Ukrainës, Entoni Blinken dhe...

Dëshmitarët okularë: Trupat izraelite depërtuan më thellë në Rafah

Dëshmitarët okularë: Trupat izraelite depërtuan më thellë në Rafah

Rafah, 14 maj 2024 (MIA) - Ushtarët izraelitë janë futur më thellë në Rafah, deklaruan dëshmitarët o...

PPRMV: Kryhet mbikëqyrje dhe sigurohen gjurmët për ekspertizë nga vendi i vrasjes në Stajkovc

PPRMV: Kryhet mbikëqyrje dhe sigurohen gjurmët për ekspertizë nga vendi i vrasjes në Stajkovc

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Nga vendi i ngjarjes së vrasjes së dyfishtë në Stajkovc të Shkupit janë s...

Një funksionar i NATO-s për ANA-MPA: Maqedonia e Veriut nën emrin kushtetues hyri në Aleancë

Një funksionar i NATO-s për ANA-MPA: Maqedonia e Veriut nën emrin kushtetues hyri në Aleancë

Athinë, 14 maj 2024 (MIA) - Maqedonia e Veriut në NATO hyri me emrin kushtetues dhe ky është emri me...

Më shumë se gjysma e amerikanëve nuk i besojnë qeverisë, sistemit gjyqësor dhe mediave

Më shumë se gjysma e amerikanëve nuk i besojnë qeverisë, sistemit gjyqësor dhe mediave

Uashington, 14 maj 2024 (MIA) - Besimi i amerikanëve në institucionet e tyre qeveritare ka rënë ndje...

Makron në bisedën telefonike me Zelenskin ka dënuar sulmet e intensifikuara ruse në Ukrainë

Makron në bisedën telefonike me Zelenskin ka dënuar sulmet e intensifikuara ruse në Ukrainë

Paris, 14 maj 2024 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron sot në bisedë telefonike me presidentin...

Vrasje e dyfishtë në Stajkovc të Shkupit, i dyshuari është vëllai i njërës prej viktimave dhe është hospitalizuar

Vrasje e dyfishtë në Stajkovc të Shkupit, i dyshuari është vëllai i njërës prej viktimave dhe është hospitalizuar

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Vrasje e dyfishtë ka ndodhur sot në fshatin Stajkovc të Shkupit, ndërsa a...

Siljanovska Davkova në takim me Girin: E ardhmja jonë është në BE

Siljanovska Davkova në takim me Girin: E ardhmja jonë është në BE

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot e ka pritur shefin e delegaci...

MIA flesh

MIA flesh

18:00 / 14 maj / 2024  Shkup - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova...

Prokuroria publike përmes projektit evropian do të marrë sistem të ri elektronik për menaxhim me lëndët

Prokuroria publike përmes projektit evropian do të marrë sistem të ri elektronik për menaxhim me lëndët

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të pro...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR