• e mërkurë, 17 korrik 2024
Ahmeti në Likovë dhe Kumanovë: BE-ja është alternativa e vetme

Ahmeti në Likovë dhe Kumanovë: BE-ja është alternativa e vetme

Shkup, 4 maj 2024 (MIA)- Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti pasditen e sotme së bashku me kandidatët për d...

Ahmeti në Hasanbeg: Zgjedhjet e 8 majit janë referendum historik mbi të ardhmen evropiane të vendit

Ahmeti në Hasanbeg: Zgjedhjet e 8 majit janë referendum historik mbi të ardhmen evropiane të vendit

Shkup, 4 maj 2024 (MIA)- Fronti Evropian në kuadër të fushatës zgjedhore parlamentare sot aktivitete...

Regjim i posaçëm i komunikacionit nesër dhe pasnesër në Tetovë shkaku i tubimeve parazgjedhore

Regjim i posaçëm i komunikacionit nesër dhe pasnesër në Tetovë shkaku i tubimeve parazgjedhore

Tetovë, 4 maj 2024 (MIA) - SPB Tetovë informon se për shkak të mbajtjes së tubimeve të partive polit...

Pendarovski: Të rinjtë e dinë se kam qenë dhe çdoherë do të jem aleat i tyre

Pendarovski: Të rinjtë e dinë se kam qenë dhe çdoherë do të jem aleat i tyre

Gostivar, 4 maj 2024 (MIA)- Kandidati për president Stevo Pendarovski sot në Gostivar ka realizuar t...

Ipsviç kthehet në Premier ligë pas 22 vitesh mungesë

Ipsviç kthehet në Premier ligë pas 22 vitesh mungesë

Ipsviç, 4 maj 2024 (MIA) - Ipsviç Taun do të luajë në Premier ligë për herë të parë që nga viti 2002...

Vandalizohen posterat e VLEN-it në Saraj

Vandalizohen posterat e VLEN-it në Saraj

Shkup, 4 maj 2024 (MIA)- Në disa lokacione në komunën e Sarajit janë vandalizuar posterat e Bekim Sa...

Rusia lëshon fletëarrest për Zelenskin

Rusia lëshon fletëarrest për Zelenskin

Moskë, 4 maj 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme të Rusisë sot njoftoi se ka lëshuar fletar...

Erdogan: Jemi të vetëdijshëm se Perëndimi do të na sulmojë shkaku i kufizimeve tona tregtare ndaj Izraelit

Erdogan: Jemi të vetëdijshëm se Perëndimi do të na sulmojë shkaku i kufizimeve tona tregtare ndaj Izraelit

Stamboll, 4 maj 2024 (MIA) - Qëllimi i vetëm i Turqisë në ndërprerjen e tregtisë me Izraelin është t...

Filloi shpërndarja e materialit zgjedhor nga shtypshkronja e Manastirit

Filloi shpërndarja e materialit zgjedhor nga shtypshkronja e Manastirit

Shkup, 4 maj 2024 (MIA) - Vijon shpërndarja e fletëvotimeve në mbarë vendin për zgjedhjet e ardhshme...

Numri i viktimave nga përmbytjet në Brazil është rritur në 56

Numri i viktimave nga përmbytjet në Brazil është rritur në 56

Porto Alegre, 4 maj 2024 (MIA) - Të paktën 56 persona kanë humbur jetën në përmbytjet në shtetin bra...

Silva nënshkruan për Fluminensen

Silva nënshkruan për Fluminensen

Rio de Zhaneiro, 4 maj 2024 (MIA) - Futbollisti i Çellsit Tiago Silva do të kthehet në vendlindjen e...

Të paktën 39 viktima, dhjetëra të zhdukur në përmbytjet në Brazilin jugor

Të paktën 39 viktima, dhjetëra të zhdukur në përmbytjet në Brazilin jugor

Brazilia, 4 maj 2024 (MIA) - Në përmbytjet në Brazilin jugor pas reshjeve disaditore të shiut jetën...

Fronti Evropian: Gjeneratat e ardhshme nuk kanë nevojë për të kaluarën e errët, por për të ardhmen e ndritur evropiane

Fronti Evropian: Gjeneratat e ardhshme nuk kanë nevojë për të kaluarën e errët, por për të ardhmen e ndritur evropiane

Shkup, 4 maj 2024 (MIA)- Bujar Osmani si përfaqësues i Frontit Evropian sot ka mbajtur debat të hapu...

Fronti evropian: Bilall Kasami po e keqpërdor edhe komunën e Tetovës

Fronti evropian: Bilall Kasami po e keqpërdor edhe komunën e Tetovës

Shkup, 4 maj 2024 Është më se e qartë, se lojërat që po i bën opozita shqiptare janë shumë të...

Ndahet Çmimi shtetëror

Ndahet Çmimi shtetëror "Goce Dellçev" për arritje të rëndësishme në fushën e shkencës

Shkup, 4 maj 2024 (MIA) - Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut pasdite është ndarë Çmimi shtetëror "Go...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR