• e premte, 19 korrik 2024
Taravari: Do të kujdesem që nga Kushtetuta të eliminohet përkufizimi fyes i gjuhës shqipe si “gjuhë tjetër që e flasin së paku 20% e qytetarëve”

Taravari: Do të kujdesem që nga Kushtetuta të eliminohet përkufizimi fyes i gjuhës shqipe si “gjuhë tjetër që e flasin së paku 20% e qytetarëve”

Shkup, 19 prill Kandidati për president nga radhët e VLEN, Arben Taravari në një ndër zotime...

Osmani në takim me Forumin e gruas dhe Forumin e të rinjve të BDI-së

Osmani në takim me Forumin e gruas dhe Forumin e të rinjve të BDI-së

Shkup, 19 prill 2024 Forumi i Gruas dhe Forumi Rinor i BDI-së, dega Saraj, kanë organizuar d...

Orban: Perëndimi është në prag të dërgimit të njësive ushtarake në Ukrainë, Brukseli po luan me zjarrin

Orban: Perëndimi është në prag të dërgimit të njësive ushtarake në Ukrainë, Brukseli po luan me zjarrin

Budapest, 19 prill 2024 (MIA) - Perëndimi është një hap larg dërgimit të ushtarëve në Ukrainë dhe so...

Zelenski: Aftësitë e forcave tokësore të Ukrainës do të jenë të kufizuara për sa kohë që Rusia ka epërsi ajrore

Zelenski: Aftësitë e forcave tokësore të Ukrainës do të jenë të kufizuara për sa kohë që Rusia ka epërsi ajrore

Kiev, 19 prill 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski, sot vlerësoi se mundësitë...

Milanoviq: Duhet respektuar vullneti i shumicës, kjo është përgatitje për grusht shtet

Milanoviq: Duhet respektuar vullneti i shumicës, kjo është përgatitje për grusht shtet

Zagreb, 19 prill 2024 (MIA) - Presidenti kroat, Zoran Millanoviq, pas vendimit të Gjykatës kush...

Peci: Anëtarësimi i Kosovës në KE do të shtyhet nëse nuk fillon procesi për formim të AKS-së

Peci: Anëtarësimi i Kosovës në KE do të shtyhet nëse nuk fillon procesi për formim të AKS-së

Prishtinë, 19 prill 2024 (MIA) - Drejtori i Institutit të Kosovës për hulumtim dhe zhvillim të...

KSHPK sërish vendosi në interes të Siljanovska-Davkovës, AGJPP duhet ta pezullojë procedurën për pranimin e 130 dëgjuesve

KSHPK sërish vendosi në interes të Siljanovska-Davkovës, AGJPP duhet ta pezullojë procedurën për pranimin e 130 dëgjuesve

Shkup, 19 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit pasdite solli vendi...

Takimi i krizës NATO-Zelenski: Aleatët e Aleancës do të dërgojnë më shumë sisteme të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Takimi i krizës NATO-Zelenski: Aleatët e Aleancës do të dërgojnë më shumë sisteme të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Bruksel, 19 prill 2024 (MIA) - Aleatët e NATO-s do t'i japin Ukrainës më shumë sisteme të mbrojtjes...

Kostandinovksa-Stojçevska: Punojësit në kulturë e kanë marrë rrogën e marsit me rritje prej 12 për qind

Kostandinovksa-Stojçevska: Punojësit në kulturë e kanë marrë rrogën e marsit me rritje prej 12 për qind

Shkup, 19 prill 2024 (MIA) - Punonjësit në kulturë e morën pagën e marsit me rritje për 12 për...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 19 prill/ 2024 Shkup - Votimi për Zgjedhjet presidenciale 2024 fillo...

Në komunat Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

Në komunat Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

Dibër, 19 prill 2024 (MIA) - Në komunat Dibër dhe Qendër Zhupë, në listën e vetme zgjedhore jan...

Berbok: Gjermania nuk mund të pranojë që Kina të krijojë marrëdhënie më të ngushta me Rusinë

Berbok: Gjermania nuk mund të pranojë që Kina të krijojë marrëdhënie më të ngushta me Rusinë

Kapri, 19 prill 2024 (MIA) - Shefja e diplomacisë gjermane Analena  Berbok sot deklaroi se Gjer...

Ci-En-En: Kanë përfunduar sulmet e drejtpërdrejta mes Iranit dhe Izraelit, Teherani tashmë nuk do të përgjigjet

Ci-En-En: Kanë përfunduar sulmet e drejtpërdrejta mes Iranit dhe Izraelit, Teherani tashmë nuk do të përgjigjet

Uashington, 19 prill 2024 (MIA) - Sulmet e drejtpërdrejta mes Izraelit dhe Iranit përfunduan dh...

Kurti: Ushtria serbe po zhvillon stërvitje me dronë kamikaz pranë kufijve me Kosovën dhe Malin e Zi

Kurti: Ushtria serbe po zhvillon stërvitje me dronë kamikaz pranë kufijve me Kosovën dhe Malin e Zi

Prishtinë, 19 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se ushtria serbe i kr...

Guteresh: Është koha përfundimtare të ndalet cikli i rrezikshëm i hakmarrjes në Lindjen e Mesme

Guteresh: Është koha përfundimtare të ndalet cikli i rrezikshëm i hakmarrjes në Lindjen e Mesme

Nju-Jork, 19 prill 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh so...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR