• e martë, 23 korrik 2024
Podoljak: Ukraina nuk është e përfshirë në sulmin në Moskë

Podoljak: Ukraina nuk është e përfshirë në sulmin në Moskë

Kiev, 22 mars 2024 (MIA) – Këshilltari i shefit të kabinetit të presidentit të Ukrainës, Volodimir Z...

ShFS i Rusisë:  Në sulmin në Moskë humbën jetën të paktën 40 persona

ShFS i Rusisë: Në sulmin në Moskë humbën jetën të paktën 40 persona

Moskë, 22 mars 2024 (MIA) - Sipas të dhënave paraprake, 40 persona humbën jetën ndërsa më shumë se 1...

Milloshoski: Shtatë partnerë të koalicionit të LSDM-së kalojnë në koalicionin e VMRO-DPMNE-së

Milloshoski: Shtatë partnerë të koalicionit të LSDM-së kalojnë në koalicionin e VMRO-DPMNE-së

Shkup, 22 mars 2024 (MIA) - Koalicioni i VMRO-DPMNE-së do të zgjerohet me shtatë parti politike që d...

SafeJournalists: Kërkojmë sanksion të rreptë për sulmuesen e Furkan Saliut në Maqedoninë e Veriut

SafeJournalists: Kërkojmë sanksion të rreptë për sulmuesen e Furkan Saliut në Maqedoninë e Veriut

22 mars 2024 Gazetari Furkan Saliu dje është sulmuar fizikisht nga përmbaruesja Vesna Jakimo...

Hovenier: Presim nga Qeveria e Kosovës të punojë në partneritet me ne

Hovenier: Presim nga Qeveria e Kosovës të punojë në partneritet me ne

Prishtinë, 22 mars 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Prishtinë, Xhef Hovenier, tha se pret nga Qev...

Kurti: Jam i gatshëm për zgjedhje të reja, por nuk  jap dorëheqje

Kurti: Jam i gatshëm për zgjedhje të reja, por nuk jap dorëheqje

Prishtinë, 22 mars 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se është i gatshëm për zgjedh...

Toshkovski: Mbesim të përkushtuar në bashkëpunimin e përbashkët në luftë kundër kontrabandës së migrantëve

Toshkovski: Mbesim të përkushtuar në bashkëpunimin e përbashkët në luftë kundër kontrabandës së migrantëve

Shkup, 22 mars 2024 (MIA) - Vendi ynë është i përfshirë sistematikisht në procesin e gjetjes së përg...

Princesha e Uellsit Kejt zbuloi se po trajtohet për kancer

Princesha e Uellsit Kejt zbuloi se po trajtohet për kancer

Londër, 22 mars 2024 (MIA) - Kejt Midëlton, princesha e Uellsit, ka zbuluar se ajo është diagnostiku...

Aeroplanët luftarakë gjermanë do të dërgojnë ndihmë në Gaza

Aeroplanët luftarakë gjermanë do të dërgojnë ndihmë në Gaza "për aq kohë sa të jetë e nevojshme"

Berlin, 22 mars 2024 (MIA) - Armata gjermane është e gatshme të vazhdojë me fluturimet dhe dërgimin...

Sulm terrorist në një sallë koncertesh në Moskë

Sulm terrorist në një sallë koncertesh në Moskë

Moskë, 22 mars 2024 (MIA) - Të paktën tre persona të maskuar hapën zjarr në sallën e koncerteve Krok...

Të shtëna në sallën e koncerteve në Moskë, ka viktima dhe të plagosur

Të shtëna në sallën e koncerteve në Moskë, ka viktima dhe të plagosur

Moskë, 22 mars 2024 (MIA) - Sot pasdite ka pasur të shtëna masive në një sallë koncertesh në Moskë,...

Kurti në trevjetorin e Qeverisë: Kemi shënuar rezultate për të cilat jemi krenarë dhe ballëhapur

Kurti në trevjetorin e Qeverisë: Kemi shënuar rezultate për të cilat jemi krenarë dhe ballëhapur

Prishtinë, 22 mars 2024 (MIA) -  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë krenarë...

Kallëzim penal për falsifikim të dokumentit zyrtar

Kallëzim penal për falsifikim të dokumentit zyrtar

Shkup, 22 mars 2024 (MIA) -SPB Shkup-Njësiti për Kriminalitet Ekonomik dhe Kompjuterik-Njësia për Ko...

Bojmacaliev: Ме mjete speciale dhe objekte të reja lundruese për mbikqyrje garantohet siguria e kufirit jugor dhe perëndimor

Bojmacaliev: Ме mjete speciale dhe objekte të reja lundruese për mbikqyrje garantohet siguria e kufirit jugor dhe perëndimor

Shkup, 22 mars 2024 (MIA) - Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev së b...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/22 mars/2024 Shkup - Kryeministri teknik Talat Xhaferi sot ka vizitua...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR