• e hënë, 15 korrik 2024
Armata i prezantoi pajisjet dhe shkathtësitë në Tetovë

Armata i prezantoi pajisjet dhe shkathtësitë në Tetovë

Tetovë, 17 mars 2024 (MIA) - Në sheshin e qytetit në Tetovë u mbajt Ditë e hapur e Armatës me r...

Julija Navallna në protestë kundër Putinit në Berlin, ndërsa opozitari rus Boris Nadezhdin në Moskë

Julija Navallna në protestë kundër Putinit në Berlin, ndërsa opozitari rus Boris Nadezhdin në Moskë

Berlin, 17 mars 2024 (MIA) - Julija Navallni, e veja e liderit opozitar rus, Aleksej Navallni, u bër...

Netanjahu: Presioni ndërkombëtar nuk do ta pengojë ofensivën izraelite në Rafah

Netanjahu: Presioni ndërkombëtar nuk do ta pengojë ofensivën izraelite në Rafah

Jerusalem, 17 mars 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot paralajmëroi se pr...

Sholc bëri thirrje për armëpushim në Rripin e Gazës dhe u prononcua kundër ofensivës izraelite në Rafah

Sholc bëri thirrje për armëpushim në Rripin e Gazës dhe u prononcua kundër ofensivës izraelite në Rafah

Aman, 17 mars 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Ollaf Sholc bëri thirrje për armëpushim urgjent në...

MIA FLESH

MIA FLESH

15:00/ 17 mars 2024  Shkup - Ministria e Mbrojtjes dhe Armata e Republ...

Sudani i Jugut prej nesër i mbyll shkollat për shkak të valës së të nxehtit në dy javët e ardhshme

Sudani i Jugut prej nesër i mbyll shkollat për shkak të valës së të nxehtit në dy javët e ardhshme

Xhuba, 17 mars 2024 (MIA) - Qeveria e Sudanit të Jugut kumtoi se prej nesër do të jenë të mbyllura t...

BE-ja siguroi një pako ndihmë për Egjiptin në vlerë prej 7,3 miliardë euro

BE-ja siguroi një pako ndihmë për Egjiptin në vlerë prej 7,3 miliardë euro

Kajro, 17 mars 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian sot kumtoi se ka siguruar një pako ndihmë prej tetë mi...

Rektori i UT-së, Zejneli në Konferencën Shkencore me temë “Roli i shkollës shqipe në ruajtjen e identitetit dhe emancipimit kombëtar”

Rektori i UT-së, Zejneli në Konferencën Shkencore me temë “Roli i shkollës shqipe në ruajtjen e identitetit dhe emancipimit kombëtar”

Shkup, 17 mars 2024 (MIA) - Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Jusuf Zejneli mori pjesë n...

Blinken mbërriti në Korenë e Jugut, ku do të marrë pjesë në Samitin e demokracisë

Blinken mbërriti në Korenë e Jugut, ku do të marrë pjesë në Samitin e demokracisë

Seul, 17 mars 2024 (MIA) - Sekretari shtetëror amerikan Entoni Blinken sot mbërriti në Korenë e Jugu...

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 38 janë lënduar në fatkeqësinë e komunikacionit në Afganistanin jugor

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 38 janë lënduar në fatkeqësinë e komunikacionit në Afganistanin jugor

Kabul, 17 mars 2024 (MIA) - Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 38 të tjerë janë l...

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, në disa vende nëpër rrugë të lagështa

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, në disa vende nëpër rrugë të lagështa

Shkup, 17 mars 2024 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, në dis...

Janë arrestuar 49 persona në një aksion policor në Universitetin e Selanikut

Janë arrestuar 49 persona në një aksion policor në Universitetin e Selanikut

Athinë, 17 mars 2024 (MIA) - Pas aksionit të djeshëm në kampusin universitar në Athinë, policia grek...

Ekipi i Navallnit kumtoi për protesta në disa pjesë të Rusisë gjatë zgjedhjeve presidenciale

Ekipi i Navallnit kumtoi për protesta në disa pjesë të Rusisë gjatë zgjedhjeve presidenciale

Moskë, 17 mars 2024 (MIA) - Ekipi i liderit të ndjerë opozitar rus, Aleksej Navallni paralajmëroi pr...

Tusk përsëri i bëri thirrje Dhomës përfaqësuese të SHBA-së të votojë për ndihmën për Ukrainën

Tusk përsëri i bëri thirrje Dhomës përfaqësuese të SHBA-së të votojë për ndihmën për Ukrainën

Varshavë, 17 mars 2024 (MIA) - Kryeministri polak, Donald Tusk mbrëmë përsëri i bëri thirrje kryetar...

Niko Kovaç shkarkohet nga Volfsburgu

Niko Kovaç shkarkohet nga Volfsburgu

Volfsburg, 17 mars 2024 (MIA) - Volfsburgu i largoi trajnerin Niko Kovaç dhe vëllaun e tij Robe...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR