• e enjte, 20 qershor 2024
Anketë: Një pjesë e vogël e amerikanëve konsideron se SHBA duhet të luaj rol më aktiv në konfliktet në Ukrainë dhe Gazë

Anketë: Një pjesë e vogël e amerikanëve konsideron se SHBA duhet të luaj rol më aktiv në konfliktet në Ukrainë dhe Gazë

Uashington, 8 mars 2024 (MIA) - Shumica e demokratëve dhe republikanëve besojnë se SHBA-ja nuk duhet...

Erdogan: Turqia ende dëshiron të ndërmjetësojë në organizimin e negociatave paqësore mes Rusisë dhe Ukrainës

Erdogan: Turqia ende dëshiron të ndërmjetësojë në organizimin e negociatave paqësore mes Rusisë dhe Ukrainës

Ankara, 8 mars 2024 (MIA) - Turqia edhe më tej është e gatshme të organizojë dhe zhvillojë një samit...

KB: Rreth 3.000 gra shtatzëna janë në rrezik pasi kryeqyteti i Haitit është i bllokuar

KB: Rreth 3.000 gra shtatzëna janë në rrezik pasi kryeqyteti i Haitit është i bllokuar

Port-o-Prens, 8 mars 2024 (MIA) - Pothuajse 3.000 gra shtatzëna në kryeqytetin e Haitit, Port-o-Pren...

Dy shpërthime në afërsi të brigjeve të Jemenit

Dy shpërthime në afërsi të brigjeve të Jemenit

Sana, 8 mars 2024 (MIA) - Dy shpërthime u raportuan sot në një anije që kalonte Gjirin e Adenit në a...

Blinken: Hamasi duhet të pajtohet për ndërprerjen e zjarrit

Blinken: Hamasi duhet të pajtohet për ndërprerjen e zjarrit

Uashington, 8 mars 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinken kumtoi sot se grupi mili...

Trajkovski: ISHT lëshon dy vendime për mbylljen e marketeve

Trajkovski: ISHT lëshon dy vendime për mbylljen e marketeve

Shkup, 8 mars 2024 (MIA) - Nga ana e Inspektoratit të Tregut janë lëshuar dy vendime për mbylljen e...

Marsh për të drejtat e grave “Vija e kuqe: Të drejtat e grave nuk janë  për negocim!” për herë të tetë në Shkup

Marsh për të drejtat e grave “Vija e kuqe: Të drejtat e grave nuk janë për negocim!” për herë të tetë në Shkup

Shkup, 8 mars 2024 (MIA) - "Gra, jetë, liri", "Vdekje për fashizmin mashkullor, liri për popullin fe...

Zelenski  u takua me Erdoganin dhe i vizitoi anijet luftarake në ndërtim të destinuara për Ukrainën

Zelenski u takua me Erdoganin dhe i vizitoi anijet luftarake në ndërtim të destinuara për Ukrainën

Ankara, 8 mars 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski sot është takuar me homologun e...

Guteresh paralajmëroi një

Guteresh paralajmëroi një "hap prapa" për të drejtat e grave

Nju-Jork, 8 mars 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh paralajmëroi s...

Më 21 prill votohet për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë në veri të Kosovës

Më 21 prill votohet për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë në veri të Kosovës

Prishtinë, 8 mars 2024 (MIA) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Kosovës (KQZ) ka vendosur sot...

Pako me ndihma nga SHBA-ja shkaktuan vdekjen e pesë palestinezëve. pasi që nuk u hapën parashutat

Pako me ndihma nga SHBA-ja shkaktuan vdekjen e pesë palestinezëve. pasi që nuk u hapën parashutat

Gazë, 8 mars 2024 (MIA) - Pesë palestinezë e humbën jetën sot në Rripin e Gazës kur mbi ta ranë...

Pendarovski priti drejtorin e përgjithshëm të Shërbimit Doganor të Republikës së Koresë, Kvanjang Ko

Pendarovski priti drejtorin e përgjithshëm të Shërbimit Doganor të Republikës së Koresë, Kvanjang Ko

Shkup, 8 mars 2024 (MIA) - Bashkëpunimi ndërmjet administratave doganore të të dyja vendeve, ak...

Të paktën nëntë të plagosur në incidentet mes studentëve dhe policisë në qendër të Athinës (Video)

Të paktën nëntë të plagosur në incidentet mes studentëve dhe policisë në qendër të Athinës (Video)

Athinë, 8 mars 2024 (MIA) - Të paktën nëntë persona janë plagosur, mes të cilëve edhe një gazet...

Qeveria e Zvicrës zyrtarisht e miratoi rinovimin e negociatave me KE-në

Qeveria e Zvicrës zyrtarisht e miratoi rinovimin e negociatave me KE-në

Gjenevë, 8 mars 2024 (MIA) - Qeveria zvicerane (Këshilli federal) sot zyrtarisht e miratoi rinovimin...

Dombrovskis: Kievi deri në prill do të marrë gjashtë miliardë euro nga BE-ja

Dombrovskis: Kievi deri në prill do të marrë gjashtë miliardë euro nga BE-ja

Kiev, 8 mars 2024 (MIA) - Ukraina këtë muaj do ta marrë transhën e parë nga programi për mbësht...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR