• e hënë, 17 qershor 2024
Bytyqi: Siguruam model me të cilin do të ketë rrymë më të lirë për qytetarët gjatë 20 viteve të ardhshme

Bytyqi: Siguruam model me të cilin do të ketë rrymë më të lirë për qytetarët gjatë 20 viteve të ardhshme

Shkup, 14 shkurt 2024 (MIA) - Asnjë nga katër investimet strategjike në energjetikë të cilat e kalua...

Kongresmeni amerikan Tarner thotë se ekzistojnë kërcënime serioze për sigurinë kombëtare të SHBA-së

Kongresmeni amerikan Tarner thotë se ekzistojnë kërcënime serioze për sigurinë kombëtare të SHBA-së

Uashington, 14 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Komitetit për Çështje Zbulimi në kongresin e SHBA-së,...

Bisedimet për armëpushim në Gazë dhe lirimin e pengjeve kanë ngecur, Netanjahu e fajëson Hamasin

Bisedimet për armëpushim në Gazë dhe lirimin e pengjeve kanë ngecur, Netanjahu e fajëson Hamasin

Nju-Jork, 14 shkurt 2024 (MIA) - Përpjekjet ndërkombëtare për të arritur armëpushim midis Izraelit d...

Mishell pas takimit me Ramën: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Mishell pas takimit me Ramën: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Tiranë, 14 shkurt 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama sot në Bruksel ka realizuar takime të...

Xhaferi - Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut ka arritur shumë dhe duhet të vazhdojë në rrugën evropiane

Xhaferi - Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut ka arritur shumë dhe duhet të vazhdojë në rrugën evropiane

Bruksel, 14 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xha...

Policia greke nuk i lejoi bujqit që ta bllokojnë vendkalimin kufitar Evzoni - Bogorodicë, komunikacioni zhvillohet normal

Policia greke nuk i lejoi bujqit që ta bllokojnë vendkalimin kufitar Evzoni - Bogorodicë, komunikacioni zhvillohet normal

Athinë, 14 shkurt 2024 (MIA) - Policia greke nuk u lejoi bujqve që ta mbyllin vendkalimin kufitar Ev...

ZGJEDHJET 2024: Zgjedhjet e shtata presidenciale, zgjedhjet e njëmbëdhjeta parlamentare

ZGJEDHJET 2024: Zgjedhjet e shtata presidenciale, zgjedhjet e njëmbëdhjeta parlamentare

Shkup, 14 shkurt 2024 (MIA) - Zgjedhjet presidenciale në vend do të mbahen më 24 prill të vitit 2024...

Xhejk Salivan: Gjithnjë e më shumë raportime se trupat ukrainas racionalizohen ose mbesin pa municion

Xhejk Salivan: Gjithnjë e më shumë raportime se trupat ukrainas racionalizohen ose mbesin pa municion

Uashington, 14 shkurt 2024 (MIA)- Trupat ukrainas po mbesin pa municion pasi pakoja masive e ndihmës...

Takim i ministrit të Punëve të Brendshme Toshkovski dhe zëvendësministrit Bushi me Rosana Duxhak, koordinatore e përhershme e Kombeve të Bashkuara

Takim i ministrit të Punëve të Brendshme Toshkovski dhe zëvendësministrit Bushi me Rosana Duxhak, koordinatore e përhershme e Kombeve të Bashkuara

14 shkurt 2024  Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski dhe zëvendësministri N...

MPJ e Estonisë: NATO ka tre deri në katër vite ta përforcojë mbrojtjen e saj

MPJ e Estonisë: NATO ka tre deri në katër vite ta përforcojë mbrojtjen e saj

Varshavë,14 shkurt 2024 (MIA) - Ministri estonez i Punëve të Jashtme, Margus Çakna deklaroi sot se N...

Jajaga në takim të Kontakt - grupit përmes lidhjes me video-konferencë

Jajaga në takim të Kontakt - grupit përmes lidhjes me video-konferencë

Shkup, 14 shkurt 2024 Zëvendësministri i Mbrojtjes, Tiron Jajaga sot mori pjesë në takimin v...

Prokuroria e përfundoi mbikëqyrjen për aksidentin e rëndë të komunikacionit në rrugën eksprese Shtip - Koçan

Prokuroria e përfundoi mbikëqyrjen për aksidentin e rëndë të komunikacionit në rrugën eksprese Shtip - Koçan

Shtip, 14 shkurt 2024 (MIA) - Prokurori publik nga PTHP Koçan ka kryer mbikëqyrje në vendin e ngjarj...

Aleksandar-Arnold me një lëndim tjetër, e humb finalen kundër Çellsit

Aleksandar-Arnold me një lëndim tjetër, e humb finalen kundër Çellsit

Liverpull, 14 shkurt 2024 (MIA) - Lëndimi i gjurit të Trent Aleksander-Arnoldit, i cili e largoi mbr...

Përforcohen masat e sigurisë para vizitës së nesërme të Blinkenit në Tiranë, janë angazhuar mijëra efektivë të policisë

Përforcohen masat e sigurisë para vizitës së nesërme të Blinkenit në Tiranë, janë angazhuar mijëra efektivë të policisë

Tiranë,14 shkurt 2024 (MIA) - Masa të përforcuara të sigurisë nga sonte vendosen në Tiranë para vizi...

Në Universitetin e Tetovës qëndroi për vizitë presidenti Stevo Pendarovski

Në Universitetin e Tetovës qëndroi për vizitë presidenti Stevo Pendarovski

Shkup, 14 shkurt 2024 Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski gjat...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR