• e shtunë, 15 qershor 2024
Liderët e LEN-së dhe Taravari në takim me Albin Kurtin në Prishtinë

Liderët e LEN-së dhe Taravari në takim me Albin Kurtin në Prishtinë

Shkup, 30 janar 2024 (MIA) - Liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim (LEN), Izet Mexhiti., Bil...

Shpërthim në Pakistan, ka viktima, përgjegjësinë e ndërmori Shteti Islamik

Shpërthim në Pakistan, ka viktima, përgjegjësinë e ndërmori Shteti Islamik

Islamabad, 30 janar 2024 (MIA) - Të paktën dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa tre janë lënd...

Gardian: Zelenski kërkon dorëheqje ose shkarkim të shefit të ushtrisë ukrainase

Gardian: Zelenski kërkon dorëheqje ose shkarkim të shefit të ushtrisë ukrainase

Kiev, 30 janar 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Vollodimir Zelenski dje ka kërkuar nga komandan...

Bajden: Nuk dëshiroj një luftë edhe më të madhe në Lindjen e Afërt

Bajden: Nuk dëshiroj një luftë edhe më të madhe në Lindjen e Afërt

Uashington, 30 janar 2024 (MIA) - Presidenti i SHBA-së Xho Bajden deklaroi se tashmë ka marrë v...

Takim Kurti - Lajçak kushtuar dinarit,

Takim Kurti - Lajçak kushtuar dinarit, "Banjskës" dhe normalizimit të marrëdhënieve

Prishtinë, 30 janar 2024 (MIA) - I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmje...

Halland kthehet në ekip pas pushimit dymujor

Halland kthehet në ekip pas pushimit dymujor

Mançester, 30 janar 2024 (MIA) - Golashënuesi më i mirë i Mançester sitit, norvegjezi Erling Halland...

Pendarovski: VMRO-DPMNE mund t'i mashtrojë qytetarët për rinegociimin të kornizës, por jo edhe përfaqësuesit e huaj

Pendarovski: VMRO-DPMNE mund t'i mashtrojë qytetarët për rinegociimin të kornizës, por jo edhe përfaqësuesit e huaj

Shkup, 30 janar 2024 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski në raport me ndryshimet kushtetuese vlerës...

Ushtria izraelite zyrtarisht ka pranuar se po mbushen me ujë tunelet në Gazë

Ushtria izraelite zyrtarisht ka pranuar se po mbushen me ujë tunelet në Gazë

Tel Aviv, 30 janar 2024 (MIA) - Armata izraelite (IDF) sot edhe zyrtarisht kumtoi se ka lëshuar ujë...

Al Atifi: Huthët janë të gatshëm për

Al Atifi: Huthët janë të gatshëm për "konfrontim afatgjatë" me SHBA-në dhe Britaninë e Madhe

Sana, 30 janar 2024 (MIA) - Huthët jemenas janë të gatshëm për "konfrontim afatgjatë" me SHBA-n...

E mundur që dhe Ilinois t'ia ndalojë Trampit pjesëmarrjen në zgjedhjet preliminare

E mundur që dhe Ilinois t'ia ndalojë Trampit pjesëmarrjen në zgjedhjet preliminare

Uashington, 30 janar 2024 (MIA) - Komisioni zgjedhor i shtetit federal amerikan Ilinois do të debato...

Një banor i Manastirit ka humbur jetën, ndërsa 19 persona janë lënduar në aksidentin në Manastir

Një banor i Manastirit ka humbur jetën, ndërsa 19 persona janë lënduar në aksidentin në Manastir

Manastir, 30 janar 2024 (MIA) - Banori i Manastirit K.K. (42) e ka humbur jetën, ndërsa 19 persona k...

Mariçiq, zëvendës kryeministri i parë, zëvendës kryeministra janë emëruar edhe Grubi, Bytyqi dhe Gërkovska

Mariçiq, zëvendës kryeministri i parë, zëvendës kryeministra janë emëruar edhe Grubi, Bytyqi dhe Gërkovska

Shkup, 30 janar 2024 (MIA) - Bojan Mariçiq është emëruar zëvendës kryeministri i parë i angazhuar pë...

Një deputeti të Kuvendit izraelit i është marrë mandati sepse e ka mbështetur padinë e Afrikës Jugore kundër Izraelit

Një deputeti të Kuvendit izraelit i është marrë mandati sepse e ka mbështetur padinë e Afrikës Jugore kundër Izraelit

Jerusalem, 30 janar 2024 (MIA) - Komiteti i Kuvendit izraelit ka rekomanduar sot heqjen e manda...

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut i kërkuar me fletëarrest ndërkombëtar është arrestuar në aeroportin në Tiranë

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut i kërkuar me fletëarrest ndërkombëtar është arrestuar në aeroportin në Tiranë

Tiranë, 30 janar 2024 (MIA) - Shtetasi i Maqedonisë së Veriut V.E. (32) nga Struga është arrestuar n...

Kryeministri Xhaferi i emëroi zëvendësit e kryetarit të Qeverisë

Kryeministri Xhaferi i emëroi zëvendësit e kryetarit të Qeverisë

Shkup, 30 janar 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhafer...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR