• e hënë, 26 shkurt 2024
Mjekë pa kufij: Tre mjekë janë vrarë në një sulm ndaj një spitali në pjesën veriore të Gazës

Mjekë pa kufij: Tre mjekë janë vrarë në një sulm ndaj një spitali në pjesën veriore të Gazës

Gaza, 21 nëntor 2023 (MIA) - Tre mjekë, duke përfshirë edhe dy Mjekë pa kufij, janë vrarë në një sul...

Petrovska: Duke marrë parasysh sjelljen e politikës së jashtme ruse, nuk shoh arsye që Lavrovi të vijë në Shkup

Petrovska: Duke marrë parasysh sjelljen e politikës së jashtme ruse, nuk shoh arsye që Lavrovi të vijë në Shkup

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Ministrja Sllavjanka Petrovska, në përgjigjen e pyetjes së gazetarit n...

Kovaçevski- Spajiq: Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi përgatiten në mënyrë të përforcuar dhe e tregojnë në vepër gatishmërinë për anëtarësim në BE

Kovaçevski- Spajiq: Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi përgatiten në mënyrë të përforcuar dhe e tregojnë në vepër gatishmërinë për anëtarësim në BE

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte në Qeveri ka realizuar takim me...

OHR: Marrëveshja e Dejtonit edhe më tej bazë për një të ardhme paqësore dhe prosperuese në BeH

OHR: Marrëveshja e Dejtonit edhe më tej bazë për një të ardhme paqësore dhe prosperuese në BeH

Sarajevë, 21 nëntor 2023 (MIA) - Zyra e Përfaqësuesit të lartë në Bosnjë dhe Hercegovinë (OHR), me r...

Pendarovski: Vizita e Stoltenbergut në Ballkanin Perëndimor e demonstron përkushtimin e NATO-s ndaj stabilitetit në rajon

Pendarovski: Vizita e Stoltenbergut në Ballkanin Perëndimor e demonstron përkushtimin e NATO-s ndaj stabilitetit në rajon

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Bashkëpunimi i përgjithshëm me NATO-n në kuadër të anëtarësimit tonë t...

Sulmohen ushtarë në bazën amerikane në Bagdad, amerikanët iu kundërpërgjigjën zjarrit

Sulmohen ushtarë në bazën amerikane në Bagdad, amerikanët iu kundërpërgjigjën zjarrit

Bagdad, 21 nëntor 2023 (MIA) - Forcat amerikane në bazën ajrore Ain al Asad në perëndim të Bagdadit...

Xhaferi dhe Stoltenberg ndanë pritje se Republika e Maqedonisë së Veriut së shpejti do të bëhet vend-anëtar i BE-së

Xhaferi dhe Stoltenberg ndanë pritje se Republika e Maqedonisë së Veriut së shpejti do të bëhet vend-anëtar i BE-së

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, realizoi takim me sekretarin e për...

Komiteti për mbrojtjen e gazetarëve: Mbi 50 gazetarë dhe punonjës mediatikë janë vrarë në luftën Izrael - Hamas

Komiteti për mbrojtjen e gazetarëve: Mbi 50 gazetarë dhe punonjës mediatikë janë vrarë në luftën Izrael - Hamas

Nju-Jork, 21 nëntor 2023 (MIA) - Nga fillimi i luftës mes Izraelit dhe Hamasit më 7 tetor, humbën je...

Shtëpia e Bardhë: Vagner përgatitet të sigurojë mbrojtje ajrore për

Shtëpia e Bardhë: Vagner përgatitet të sigurojë mbrojtje ajrore për "Hezbollahun ose për Iranin“

Uashington, 21 nëntor 2023 (MIA) - Shtëpia e Bardhë sot njoftoi se grupi mercenar rus Vagner pë...

Stoltenberg: Në takimin e nesërm do të bisedojmë për Ballkanin Perëndimor dhe çështjet e sigurisë

Stoltenberg: Në takimin e nesërm do të bisedojmë për Ballkanin Perëndimor dhe çështjet e sigurisë

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg informoi se në tak...

Në Universitetin e Tetovës u shënua 115-vjetori i Kongresit të Manastirit

Në Universitetin e Tetovës u shënua 115-vjetori i Kongresit të Manastirit

Tetovë, 21 nëntor 2023 (MIA) - Universiteti i Tetovës, përkatësisht Fakulteti Filologjik, sot përmes...

Zelenski shpreson se në Samitin e ardhshëm do të merret vendim për negociata me BE-në

Zelenski shpreson se në Samitin e ardhshëm do të merret vendim për negociata me BE-në

Kiev, 21 nëntor 2023 (MIA) - Presidenti i Ukranës, Vollodimir Zelenski sot njoftoi se shpreson se li...

Azerbajxhani është i gatshëm për negociata paqesore me Armeninë

Azerbajxhani është i gatshëm për negociata paqesore me Armeninë

Baku, 21 nëntor 2023 (MIA) - Azerbajxhani njoftoi sot se është i gatshëm që negociatat paqesore me A...

Kovaçevski: Nëse opozita tejkalon veten, në Samitin në dhjetor të BE-së do të kemi vendim për hapjen e kapitujve

Kovaçevski: Nëse opozita tejkalon veten, në Samitin në dhjetor të BE-së do të kemi vendim për hapjen e kapitujve

Shkup, 21 nëntor 2023 (MIA) - Epilogu nga Samiti në dhjetor i BE-së varet vetëm nga ne, respektivish...

Parlamenti jugoafrikan i bëri thirrje qeverisë që ta mbyllë ambasadën izraelite

Parlamenti jugoafrikan i bëri thirrje qeverisë që ta mbyllë ambasadën izraelite

Johanesburg, 21 nëntor 2023 (MIA) - Parlamenti i Afrikës së Jugut ka miratuar rezolutë, e cila e qua...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR