• e mërkurë, 06 dhjetor 2023
abcnews.al: “Berisha nuk donte Kosovën e pavarur”, CIA varros “patriotizmin” e Berishës: Loboi në Amerikë kundër

abcnews.al: “Berisha nuk donte Kosovën e pavarur”, CIA varros “patriotizmin” e Berishës: Loboi në Amerikë kundër

Tiranë, 23 maj 2023 (MIA) - Ky dokument i deklasifikuar shërbimit sekret amerikan, konfirmon se në v...

OBSH: Kombet e pasura duhet të bëjnë më shumë për luftën kudër pandemisë

OBSH: Kombet e pasura duhet të bëjnë më shumë për luftën kudër pandemisë

Gjenevë, 23 maj 2023 (MIA) - Vendeve të pasura duhet t'u kërkohet që të kontribuojnë më shumë për të...

Bytyqi: Termi 20 për qind nuk do të zëvendësohet me fjalët “gjuha shqipe” në Kushtetutë

Bytyqi: Termi 20 për qind nuk do të zëvendësohet me fjalët “gjuha shqipe” në Kushtetutë

Shkup, 23 maj 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri dhe nënkryetari i LSDM-së, Fatmir Biytyqi, deklaroi...

Ministri hungarez i Mbrojtjes: Dërgesa e armëve çon deri në përshkallëzim të situatës në Ukrainë

Ministri hungarez i Mbrojtjes: Dërgesa e armëve çon deri në përshkallëzim të situatës në Ukrainë

Budapest, 23 maj 2023 (MIA) - Për Hungarinë armëpushimi, e jo dërgimi i armëve, është mënyra për t'i...

SHBA-ja bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të Gershkoviqit pasi Rusia po bën përpjekje që ta vazhdojë paraburgimin

SHBA-ja bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të Gershkoviqit pasi Rusia po bën përpjekje që ta vazhdojë paraburgimin

Atallantë, 23 maj 2023 (MIA) - SHBA-ja bën thirrje për lirimin e mënjëhershëm të gazetarit të arrest...

Gazprom regjistroi një rënie të fitimit prej 40 për qind

Gazprom regjistroi një rënie të fitimit prej 40 për qind

Moskë, 23 maj 2023 (MIA) - Kompania shtetërore ruse e gazit natyror "Gazprom" njoftoi sot se fitimi...

Përbërja e re parlamentare në Greqi me siguri do të betohet të dielën, ndërsa një ditë më vonë do të shpërbëhet

Përbërja e re parlamentare në Greqi me siguri do të betohet të dielën, ndërsa një ditë më vonë do të shpërbëhet

Athinë, 23 maj 2023 (MIA) - Përbërja e re parlamentare në Greqi që doli nga zgjedhjet, sipas mediave...

Osmani: Një rrugë e re po shfaqet për Ballkanin Perëndimor

Osmani: Një rrugë e re po shfaqet për Ballkanin Perëndimor

Shkup, 23 maj 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani tha sot se për Ballkanin Perënd...

Edhe lideri i partisë opozitare greke PASOK e ktheu mandatin për formimin e Qeverisë

Edhe lideri i partisë opozitare greke PASOK e ktheu mandatin për formimin e Qeverisë

Athinë, 23 maj 2023 (MIA) - Lideri i partisë opozitare greke PASOK- Lëvizja për Ndryshim, Nikos Andr...

Ançeloti: Vinisius nuk mendon për largim, e don Realin e Madridit

Ançeloti: Vinisius nuk mendon për largim, e don Realin e Madridit

Madrid, 23 maj 2023 (MIA) - Trajneri i Real Madridit, Karlo Ançeloti deklaroi se sulmuesi Vinis...

SHBA ka vendosur sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut për shkak të krimit kibernetik

SHBA ka vendosur sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut për shkak të krimit kibernetik

Uashington, 23 maj 2023 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën sot sanksione të reja kundë...

Pagesë e pensioneve nga 29 maji

Pagesë e pensioneve nga 29 maji

Shkup, 23 maj 2023 (MIA) - Qeveria sot në seancë e ka shqyrtuar dhe miratuar Informacionin për pages...

Begaj: Njohja reciproke mes Prishtinës dhe Beogradit do të ndikojë pozitivisht në sigurinë dhe progresin e Ballkanit Perëndimor

Begaj: Njohja reciproke mes Prishtinës dhe Beogradit do të ndikojë pozitivisht në sigurinë dhe progresin e Ballkanit Perëndimor

Tiranë, 23 maj 2023 (MIA) - Presidenti shqiptar, Bajram Begaj sot gjatë takimit me senatorët amerika...

Duka: Filloi realizimi i projektit më të shtrenjtë infrastrukturor deri më tani në Komunën e Dibrës

Duka: Filloi realizimi i projektit më të shtrenjtë infrastrukturor deri më tani në Komunën e Dibrës

Dibër, 23 maj 2023 (MIA) - Në Dibër sot është shënuar fillimi i projektit që parashikon rikonst...

Qeveria mori vendim për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës në një operacion të NATO-s në Rumani

Qeveria mori vendim për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës në një operacion të NATO-s në Rumani

Shkup, 23 maj 2023 (MIA) - Me propozim të Ministrisë së Mbrojtjes, në mbledhjen e sotme të 156-të Qe...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR