• вторник, 25 јуни 2024
Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лондон, 20 јуни 2024 (МИА) - Лацио е во преговори за ангажирање на напаѓачот на Манчестер јунајтед,...

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик тен Хаг ќе има многу ограничени финансиски ресурси за да работи...

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Дортмунд, 11 јуни 2024 (МИА) - Германскиот прволигаш Борусија Дортмунд нема шанси да го задржи Џејде...

Тухел реши да не ги продолжи преговорите со Манчестер јунајтед, ќе паузира од фудбалот

Тухел реши да не ги продолжи преговорите со Манчестер јунајтед, ќе паузира од фудбалот

Манчестер, 9 јуни 2024 (МИА) - Томас Тухел нема да биде дел од Манчестер јунајтед.  Спо...

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина,  Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина, Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Лондон, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко ќе земе дополнителни неколку дена за...

Јунајтед му нуди нов договор на ветеран

Јунајтед му нуди нов договор на ветеран

Манчестер, 5 јуни 2024 (МИА) - Ветеранот Џони Еванс преговара за нов договор со Манчестер Јунајтед,...

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер, 29 мај 2024 (МИА) - Иднината на тренерот Ерик тен Хаг во Манчестер јунајтед останува неиз...

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е пријатно изнен...

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Голманот на Манчестер Јунајтед, Андре Онана не верува дека евентуален...

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер ќе го пропушти финал...

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Манчестер, 22 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед веќе донел одлука да се раздели со својот менаџер...

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед не може да се опорави по заминувањето на Сер Алекс...

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

  Манчестер, 15 мај 2024 (МИА) - Во моментов, шансите Ерик тен Хаг да го води Манчестер...

Касемиро и Фернандеш би можеле да ја продолжат кариерата во Саудиска Арабија

Касемиро и Фернандеш би можеле да ја продолжат кариерата во Саудиска Арабија

Лондон, 14 мај 2024 (МИА) - Клубови од првенството на Саудиска Арабија покажуваат интерес за играчит...

Image

Остани поврзан