• понеделник, 20 мај 2024
Деветмесечно бебе донесено во неконтактибилна состојба, починало во болница во Охрид

Деветмесечно бебе донесено во неконтактибилна состојба, починало во болница во Охрид

Охрид, 18 мај 2024 (МИА) - На 17 мај 2024 во СВР Охрид, пријавено е дек...

ОЈО издаде наредба за утврдување на причините за смртта на бебето од Вевчани

ОЈО издаде наредба за утврдување на причините за смртта на бебето од Вевчани

Охрид, 14 мај 2024 (МИА) - Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид издаде пов...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - На 10.05.2024 во 21.40 часот во Скопје, на подрачјето на Центар,...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Вчера во 19:15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна устано...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Синоќа во 19:30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишил...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Денеска во 06:00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски с...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - На подрачјето на Центар, денеска во 00:05 часот полициски служб...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - На подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицат...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 6 април 2024 (МИА) -  Полициски службеници од полициската станица за граничeн н...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - По преземени мерки и активности, на 02.04.2024 во Кавадарци, полициски...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 30 март 2024 (МИА) - Денеска во СВР Тетово било пријавено дека во периодот од 20.03.2024 до 30.03.202...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - На 19.03.2024 околу 20:40 часот на улица „Киро Ристевски - Дрнц...

Приведен бегалец од „Идризово“ осуден на 15 години казна затвор 

Приведен бегалец од „Идризово“ осуден на 15 години казна затвор 

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопј...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Единицата за финансиски криминал при Секторот за криминалистички истраги во Оддел...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 25 фдевруари 2024 (МИА) - Денеска во 02:20 часот во близина на Порта Македонија во С...

Image

Остани поврзан