• четврток, 30 мај 2024
Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува сл...

Сончево и релативно топло

Сончево и релативно топло

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена л...

Сончево со мала до умерена облачност, следува период на релативно топло време

Сончево со мала до умерена облачност, следува период на релативно топло време

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - До крајот на денот сончево со мала до умерена облачно...

Претпладне сончево, од пладне можност за краткотраен пороен дожд 

Претпладне сончево, од пладне можност за краткотраен пороен дожд 

Скопје, 27 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладн...

Сончево, попладне со услови за краткотраен дожд

Сончево, попладне со услови за краткотраен дожд

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне намес...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло, во источните делови со слаб д...

Сончево и топло, со умерена локална облачност

Сончево и топло, со умерена локална облачност

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обл...

Сончево и топло со мала облачност

Сончево и топло со мала облачност

Скопје, 10 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обл...

Сончево и топло, температури до 28 степени

Сончево и топло, температури до 28 степени

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Претежно сончево и топло ќе биде денеска со слаб ветер од јужен правец....

Сончево и топло до 29 степени

Сончево и топло до 29 степени

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обла...

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со поја...

Сончево со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Сончево со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена ло...

Следните денови сончево, со пораст на температурите

Следните денови сончево, со пораст на температурите

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Во следните денови ќе се задржи сончево време со умерена облачност и по...

Сончево со температура до 25 степени

Сончево со температура до 25 степени

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево со мала до...

Image

Остани поврзан