• среда, 22 мај 2024
Славески: Совет на Град Скопје, може единствено да расправа и да донесе одлука за донирање средства од Буџет на Град Скопје

Славески: Совет на Град Скопје, може единствено да расправа и да донесе одлука за донирање средства од Буџет на Град Скопје

Скопје, 22 февруари 2024 Мојот одговор до градоначалникот Арсовска на барањето вонредна седн...

Славески: Остана неодговорено прашањето што се случи со 2 милиони евра кои на ЈСП му беа дадени со одлука на Совет на Град Скопје

Славески: Остана неодговорено прашањето што се случи со 2 милиони евра кои на ЈСП му беа дадени со одлука на Совет на Град Скопје

Скопје, 22 јануари 2024 Во вечерашната емисија „24 Анализа“ на 24 Телевизија гостуваше претс...

Славески: Две недели нема одговор од Арсовска за седница за поставување советнички прашања

Славески: Две недели нема одговор од Арсовска за седница за поставување советнички прашања

5 октомври 2023 Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко...

Горјан Славески нов светски шампион во БКФЦ борби без ракавици

Горјан Славески нов светски шампион во БКФЦ борби без ракавици

Мајами, 26 август 2023 (МИА) – Македонскиот боксер Горјан Славески е нов светски шампион во борби бе...

Славески: Буџетот е гломазен и инфлациски, се зголемува дефицитот и јавниот долг

Славески: Буџетот е гломазен и инфлациски, се зголемува дефицитот и јавниот долг

25 ноември 2022 „Не би сакал да верувам дека власта свесно го прави тоа да ја подгрева инфлацијата, но...

Славески:  Со неверување ја добив веста за бркање на првиот синдикалец во Водовод од Арсовска

Славески: Со неверување ја добив веста за бркање на првиот синдикалец во Водовод од Арсовска

Скопје, 12 ноември 2022  Обвинуваат за Хитлер, а се однесуваат како него. Обвинуваат за деспот, а прим...

Славески: Проектираниот буџет за 2023 година е мегаломански и не одговара на тековната состојба

Славески: Проектираниот буџет за 2023 година е мегаломански и не одговара на тековната состојба

9 ноември 2022 Ако споредиме со 2021 година, значи само за две години тоа никогаш не се случило во нез...

Град Скопје: Советот не смее да биде оставен во рацете на човек кој нема основни морални и етички прерогативи

Град Скопје: Советот не смее да биде оставен во рацете на човек кој нема основни морални и етички прерогативи

Скопје, 8 ноември 2022 Жалиме што скопската јавност уште еднаш беш...

Славески:Инспекторатот за локална самоуправа да интервенира во Град Скопје заради попречување на работата на Советот

Славески:Инспекторатот за локална самоуправа да интервенира во Град Скопје заради попречување на работата на Советот

Скопје, 8 хоември 2022 

ВМРО-ДПМНЕ: На претседателот на Советот на Град Скопје му беше оневозможено да работи согласно Деловникот

ВМРО-ДПМНЕ: На претседателот на Советот на Град Скопје му беше оневозможено да работи согласно Деловникот

Скопје, 19 октомври 2022 (МИА) - 

Славески: Рамниот данок ја зголемува финансиската дисциплина и е одобрен од стопанството

Славески: Рамниот данок ја зголемува финансиската дисциплина и е одобрен од стопанството

Скопје, 13 октомври 2022

Славески: Бесплатниот јавен превоз може да се реализира во догледно време

Славески: Бесплатниот јавен превоз може да се реализира во догледно време

Скопје, 17 ноември 2021 (МИА) - Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески денеска изјави...

Реакција од Градската организација на СДСМ на изјавите на Данела Арсовска и Трајко Славески

Реакција од Градската организација на СДСМ на изјавите на Данела Арсовска и Трајко Славески

Скопје, 9 октомври 2021 На целокупната македонска јавност и е познато дека кандидатката за градоначалн...

Македонски боксер Славевски ја освои титулата во европската УБФ титула

Македонски боксер Славевски ја освои титулата во европската УБФ титула

Минхен, 25 април 2021 (МИА) - Македонскиот професионален боксер Горјан Гого Славески ја освои УФБ ферзи...

Image

Остани поврзан