• вторник, 28 мај 2024
Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и...

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде претежно облачно и...

Променливо облачно и посвежо

Променливо облачно и посвежо

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи...

Променливо облачно и нестабилно, наместа со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно, наместа со пороен дожд и грмежи

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, наместа со порое...

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време, попладне и...

Облачно со локален дожд и северен ветер

Облачно со локален дожд и северен ветер

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа со повремени врнежи о...

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и...

Сончево со мала до умерена облачност, следува период на релативно топло време

Сончево со мала до умерена облачност, следува период на релативно топло време

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - До крајот на денот сончево со мала до умерена облачно...

Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

Скопје, 25 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд...

Облачно со дожд и ветер

Облачно со дожд и ветер

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд...

Променливо облачно, попладне локални врнежи од дожд

Променливо облачно, попладне локални врнежи од дожд

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви перио...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 25 март 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд,...

Во Берово и Лазарополе измерени -2 степени, времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Во Берово и Лазарополе измерени -2 степени, времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Минусни температури утрово се измерени само во Берово и Лазарополе - 2...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќ...

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Скопје, 17 март 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно од пладневните час...

Image

Остани поврзан