• недела, 19 мај 2024
Форбс: Тејлор Свифт стана милијардерка

Форбс: Тејлор Свифт стана милијардерка

Лос Анџелес, 3 април 2024 (МИА) - Американската пејачка Тејлор Свифт веќе е милијардерка, според нај...

„Лансет“: Над милијарда луѓе ширум светот имаат прекумерна тежина

„Лансет“: Над милијарда луѓе ширум светот имаат прекумерна тежина

Лондон, 1 март 2024 година МИА - Повеќе од милијарда луѓе се борат со прекумерната тежина и дебелина...

Меџик Џонсон е четвртиот спортист кој заработил милијарда долари

Меџик Џонсон е четвртиот спортист кој заработил милијарда долари

Лос Анџелес, 30 октомври 2023 (МИА) - Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Меџик Џонсон, ста...

Тејлор Свифт стана милијардерка

Тејлор Свифт стана милијардерка

Лос Анџелес, 27 октомври 2023 (МИА) - Тејлор Свифт влезе во редот на милијардерите. Нејзината вкупна...

Ријана е првата пејачка со 10 песни со милијарда прегледи на „Спотифај“

Ријана е првата пејачка со 10 песни со милијарда прегледи на „Спотифај“

Лос Анџелес, 4 јули 2023 (МИА) - Иако минаа седум и пол години откако Ријана го издаде последниот ал...

Агентот на Халанд: Вреди милијарда евра, сериозно сметам дека ова е реална цена за играчот

Агентот на Халанд: Вреди милијарда евра, сериозно сметам дека ова е реална цена за играчот

Манчестер, 19 февруари 2023 (МИА) -

Ријана и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот

Ријана и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот

Лос Анџелес, 5 август 2021 (МИА) - Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијар...

Раперот Кање Вест се вброи меѓу милијардерите во САД

Раперот Кање Вест се вброи меѓу милијардерите во САД

Лос Анџелес, 27 април 2020 (МИА) - Американското списание Форбс објав...

Ватс-ап достигна две милијарди корисници

Ватс-ап достигна две милијарди корисници

Лос Анџелес, 13 февруари 2020 (МИА) - Апликацијата Ватс-ап ја достигн...

Image

Остани поврзан