• четврток, 30 мај 2024
Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Париз, 26 мај 2024 (МИА) – Пари Сен Жермен планира да донесе пет-шест нови засилувања во летниот...

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Париз, 13 мај 2024 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, изјави оти бил почестен да го тренира ф...

Енрике:  Влегуваме во крајот на сезоната со позитивни очекувања, се наоѓаме во одличен момент

Енрике: Влегуваме во крајот на сезоната со позитивни очекувања, се наоѓаме во одличен момент

Париз, 26 април 2024 (МИА) - Тренерот на Пари Сен Жермен, Луис Енрике, кој се уште е во борба за тро...

Енрике: Прекрасно е чувството кога гледате како вашиот тим ги прави среќни луѓето

Енрике: Прекрасно е чувството кога гледате како вашиот тим ги прави среќни луѓето

Барселона, 17 април 2024 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике го пофали својот тим по синоќешната по...

Енрике за Мбапе: Би сакал да работам со него уште многу години

Енрике за Мбапе: Би сакал да работам со него уште многу години

Париз, 2 април 2024 (МИА) - Тренерот на Пари Сен Жермен, Луис Енрике пред утрешното полуфинале од Ку...

Енрике: ПСЖ по заминувањето на Мбапе треба да се гради околу Симонс

Енрике: ПСЖ по заминувањето на Мбапе треба да се гради околу Симонс

Париз, 2 април 2024 (МИА) - Чави Симонс би можел да стане важен играч за ПСЖ по заминувањето на Кили...

Енрике: Мбапе може да остане во ПСЖ ако ги освоиме сите титули

Енрике: Мбапе може да остане во ПСЖ ако ги освоиме сите титули

Париз, 31 март 2024 (МИА) – Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, верува дека најдобриот фудбале...

Енрике: Очигледно Мбапе нема да биде во ПСЖ во иднина

Енрике: Очигледно Мбапе нема да биде во ПСЖ во иднина

Париз, 6 март 2024 (МИА) - Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, ги коментираше гласините за заминувањето на...

Енрике: Веројатно сме навикнати да играме без Мбапе

Енрике: Веројатно сме навикнати да играме без Мбапе

Париз, 26 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике ги сумираше впечатоците од натпреварот...

Луис Енрике: Нема проблем меѓу мене и Мбапе

Луис Енрике: Нема проблем меѓу мене и Мбапе

Париз, 18 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Пари Сен Жермен, Луис Енрике негираше дека се скарал со...

Енрике: Целта на ПСЖ е до 1 јуни да ги освоиме сите трофеи

Енрике: Целта на ПСЖ е до 1 јуни да ги освоиме сите трофеи

Париз, 3 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, по синоќешната победа над Стразбур (2:1...

Луис Енрике го урна бразилскиот трансфер рекорд

Луис Енрике го урна бразилскиот трансфер рекорд

  Рио де Женеиро, 2 февруари 2024 (МИА) – Ботафого потпиша договор со бразилскиот криле...

Енрике за поразот од Милан: Ова е група на смртта, судбината на секој клуб е во негови раце

Енрике за поразот од Милан: Ова е група на смртта, судбината на секој клуб е во негови раце

Милано, 8 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике го коментираше поразот од Ми...

Енрике: Мислам дека резултатот на натпреварот со Њукасл е неправеден

Енрике: Мислам дека резултатот на натпреварот со Њукасл е неправеден

Њукасл, 5 октомври 2023 (МИА) - Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике даде свое видување за поразот од Њукасл...

Енрике по 2:3 против Ница: ПСЖ ќе игра подобро против Борусија, јас сум оптимист

Енрике по 2:3 против Ница: ПСЖ ќе игра подобро против Борусија, јас сум оптимист

Париз, 16 септември 2023 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике верува дека ПСЖ ќе одигра подобро прот...

Image

Остани поврзан