• четврток, 30 мај 2024
Бонмати и Ѓоковиќ добитници на спортските оскари за 2023

Бонмати и Ѓоковиќ добитници на спортските оскари за 2023

  Мадрид, 23 април 2024 (МИА) – Шпанската фудбалерка Аитана Бонмати и српскиот тенисер...

Бонмати: Женската лига во Шпанија не се промовира како што заслужуваме, победата на Мундијалот беше залудна

Бонмати: Женската лига во Шпанија не се промовира како што заслужуваме, победата на Мундијалот беше залудна

Мадрид, 28 февруари 2024 (МИА) – Најдобрата фудбалерка на светот, Ајтана Бонмати ја критикуваше орга...

Image

Остани поврзан