• вторник, 18 јуни 2024
Капитенот на Шпанија навести заминување од Атлетико: Не сум приоритет за клубот

Капитенот на Шпанија навести заминување од Атлетико: Не сум приоритет за клубот

Мадрид, 13 јуни 2024 (МИА) - Капитенот на Шпанија, Алваро Мората, зборуваше за својата иднина во Атл...

Торес го презема Б тимот на мадридски Атлетико

Торес го презема Б тимот на мадридски Атлетико

Мадрид, 11 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот репрезентативец на Шпанија со која ја освои светската и...

Јувентус размислува за враќање на Мората

Јувентус размислува за враќање на Мората

Торино, 9 јуни 2024 (МИА) - Јувентус може да се обиде да го врати напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алва...

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Мадрид, 8 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Аксел Витсел ќе го продолжи договорот с...

Симеоне: Фудбалерите на Атлетико имаа добра сезона, јас не

Симеоне: Фудбалерите на Атлетико имаа добра сезона, јас не

Мадрид, 20 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го сподели своето мислење за...

Гризман е прогласен за најдобар француски играч кој игра во странство

Гризман е прогласен за најдобар француски играч кој игра во странство

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман е прогласен за најдобар фудб...

Гризман блиску до нов договор со Атлетико

Гризман блиску до нов договор со Атлетико

Мадрид, 5 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот Антоан Гризман е блиску до продолжување на договорот со Атлетик...

Атлетико е подготвен да го продаде Облак

Атлетико е подготвен да го продаде Облак

Мадрид, 1 мај 2024 (МИА) - Јан Облак би можел да го напушти Атлетико Мадрид. Според „AЅ“, словенечки...

Симеоне: Имам добро чувство дека ќе одиграме одличен натпревар на реваншот со Борусија

Симеоне: Имам добро чувство дека ќе одиграме одличен натпревар на реваншот со Борусија

Дортмунд, 16 април 2024 (МИА) – Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, со оптимизам го очекува...

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Мадрид, 13 април 2024 (МИА) - Шпанскиот новинар на „ЕФЕ“ Хозе Игнасио Ортега ги сподели своите очеку...

Симеоне по Атлетико сака да се врати во Италија

Симеоне по Атлетико сака да се врати во Италија

Мадрид, 10 април 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне планира да ја продолжи кари...

Жоао Феликс сака да остане во Барселона

Жоао Феликс сака да остане во Барселона

  Барселона, 4 април 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски репрезентативец Жоао Феликс и...

Гризман се враќа на тренинзите во Атлетико Мадрид

Гризман се враќа на тренинзите во Атлетико Мадрид

Мадрид, 28 март 2024 (МИА) - Напаѓачот Антоан Гризман се врати на тренинзите со Атлетико Мадрид, обј...

Симеоне: Барселона беше супериорна, немам забелешки на моите фудбалери

Симеоне: Барселона беше супериорна, немам забелешки на моите фудбалери

Мадрид, 18 март 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, го призна поразот синоќа во...

Капитенот на Атлетико блиску до нов договор со клубот

Капитенот на Атлетико блиску до нов договор со клубот

Мадрид, 14 март 2024 (МИА) - Капитенот на Атлетико Мадрид, Коке е блиску до обнова на договорот со к...

Image

Остани поврзан