• среда, 24 јули 2024
Хамилтон со уште едно значајно достигнување во Формула 1

Хамилтон со уште едно значајно достигнување во Формула 1

Будимпешта, 21 јули 2024 (МИА) - И покрај сите рекорди кои Макс Верстапен ги постави во последните д...

Хамилтон стана најстариот победник во 21 век и го собори рекордот на Раиконен за интервал помеѓу првата и последната освоена трка

Хамилтон стана најстариот победник во 21 век и го собори рекордот на Раиконен за интервал помеѓу првата и последната освоена трка

Лондон, 8 јули 2024 (МИА) – Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон, собори голем број рекорди...

Хамилтон ја освои ГН на Велика Британија, негова 104 победа во Формула 1

Хамилтон ја освои ГН на Велика Британија, негова 104 победа во Формула 1

  Силверстоун, 7 јули 2024 (МИА) – Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон од Мерце...

Хамилтон: Мерцедес е на својот максимум, ни требаат новини за да се бориме со најдобрите

Хамилтон: Мерцедес е на својот максимум, ни требаат новини за да се бориме со најдобрите

Лондон, 24 јуни 2024 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, зборуваше за потенцијалот на негови...

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Бракли, 17 мај 2024 (МИА) - Позицијата во Мерцедес што Луис Хамилтон ќе ја ослободи на крајот од сез...

Норис: Мекларен ќе биде подготвен да се бори за титула идната сезона

Норис: Мекларен ќе биде подготвен да се бори за титула идната сезона

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – Формула 1 тимот Мекларен ќе може да атакува на титулата сл...

Хамилтон за второто место на спринтот во Кина: Ова е најдобриот резултат што сум го постигнал по подолго време

Хамилтон за второто место на спринтот во Кина: Ова е најдобриот резултат што сум го постигнал по подолго време

Шангај, 20 април 2024 (МИА) - Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изрази задоволство од пласманот на...

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Бракли, 18 април 2024 (МИА) - Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон откри дека сè уште нема на...

Хамилтон: Ќе се тркам долго откако ќе наполнам 40 години, Ферари не е нешто краткорочно

Хамилтон: Ќе се тркам долго откако ќе наполнам 40 години, Ферари не е нешто краткорочно

Лондон, 18 април 2024 (МИА) – Британскиот пилот, Луис Хамилтон најави учество во трките во Формула 1...

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Маранело, 1 април 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Шарл Леклер, се надева дека ќе научи многу од Луис...

Волф се плаши да му го отстапи местото на Хамилтон во Мерцедес на 17-годишниот Антонели

Волф се плаши да му го отстапи местото на Хамилтон во Мерцедес на 17-годишниот Антонели

Лондон, 31 март 2024 (МИА) – Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф, потврди дека младиот италија...

Волф ги кажа кандидатите од кои ќе ја бира замената за Хамилтон

Волф ги кажа кандидатите од кои ќе ја бира замената за Хамилтон

Лондон, 28 март 2024 (МИА) - Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека размислува за четири кандидат...

Култард: Хамилтон со мислите веќе е во Ферари

Култард: Хамилтон со мислите веќе е во Ферари

Лондон, 12 март 2024 (МИА) - Поранешниот Формула 1 возач Дејвид Култард ги анализираше перформансите...

Хакинен: Хамилтон ќе мора да ја разбере филозофијата на Ферари, борбата со Леклер нема да биде лесна

Хакинен: Хамилтон ќе мора да ја разбере филозофијата на Ферари, борбата со Леклер нема да биде лесна

Лондон, 6 март 2024 (МИА) - Двократниот шампион во Формула 1, Мика Хакинен, изјави дека возачот на М...

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Бракли, 4 март 2024 (МИА) - Директорот на Ф1 тимот на Мерцедес, Тото Волф, повтори дека тимот нема д...

Image

Остани поврзан