• вторник, 18 јуни 2024
ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

Скопје, 12 април 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат...

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денeска поднесе кривична пријава пр...

МАН со реакција на соопштението на ЗНМ и ССНМ за случајот со Фуркан Салиу

МАН со реакција на соопштението на ЗНМ и ССНМ за случајот со Фуркан Салиу

Скопје, 8 април 2024 Македонската асоцијација на новинари (МАН) е непријатно изненадена од с...

ЗНМ и ССНМ со претставка до МВР за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

ЗНМ и ССНМ со претставка до МВР за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 8 април 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат н...

Стоилковски: Фуркан Салиу сам призна дека придонел да ескалира ситуацијата, приведен е затоа што нелегално носел оружје со полна рамка куршуми

Стоилковски: Фуркан Салиу сам призна дека придонел да ескалира ситуацијата, приведен е затоа што нелегално носел оружје со полна рамка куршуми

Скопје, 8 април 2024   Интегрален текст од прес конференција Говорник:...

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ и поранешен премиер Димитар Ковачевски, го осуди...

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Новинарот Фуркан Салиу се огласи преку Фејсбук профилот на неговиот инт...

Пендаровски за апсњето на новинарот Салиу: Се надевам дека тоа не е знак на враќање на режимот на Груевски

Пендаровски за апсњето на новинарот Салиу: Се надевам дека тоа не е знак на враќање на режимот на Груевски

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Успеав да видам само кратка видео снимка од апсењето на новинарот Салиу...

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Дел од политичките партии, владини функционери, како и претседателски к...

ВМРО-ДПМНЕ бара да се расветли случајот со приведувањето на Салиу, да му се почитуваат сите права и слободи како новинар

ВМРО-ДПМНЕ бара да се расветли случајот со приведувањето на Салиу, да му се почитуваат сите права и слободи како новинар

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ бара целосно да се расветли случајот со приведувањето на нов...

Тошковски: Апсењето на лицето Ф.С. е последица на напад на полициски службеници, ја разбирам загриженоста на ЗНМ

Тошковски: Апсењето на лицето Ф.С. е последица на напад на полициски службеници, ја разбирам загриженоста на ЗНМ

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Во однос на приведувањето на лицето Ф.С. од Скопје ја информирам јавнос...

Каевски: СДСМ бара новинарот Салиу веднаш да биде ослободен, ова е загрозување на демократија и слободата на говор

Каевски: СДСМ бара новинарот Салиу веднаш да биде ослободен, ова е загрозување на демократија и слободата на говор

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува апсењето на н...

АВМУ го повикува МВР веднаш да го расчисти случајот со апсењето на новинарот Салиу

АВМУ го повикува МВР веднаш да го расчисти случајот со апсењето на новинарот Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Во врска со случајот поврзан со новинарот Фуркан Салиу, Агенцијата за а...

ЗНМ: Новинарот Фуркан Салиу да биде пуштен на слобода

ЗНМ: Новинарот Фуркан Салиу да биде пуштен на слобода

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Попладневно на социјалните мрежи и на неколку онлајн медиуми беше објав...

Приведени лица за напад на полициски службеници, дел од медиумите објавија дека е уапсен новинарот Фуркан Салиу

Приведени лица за напад на полициски службеници, дел од медиумите објавија дека е уапсен новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Денеска околу 17 часот на фудбалскиот стадион во с. Средно Коњари за вр...

Image

Остани поврзан