• вторник, 16 јули 2024
Нови болиди од 2026 во Формула 1

Нови болиди од 2026 во Формула 1

  Лондон, 7 јуни 2024 (МИА) – Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) објави синоќа...

Хамилтон: Ќе се тркам долго откако ќе наполнам 40 години, Ферари не е нешто краткорочно

Хамилтон: Ќе се тркам долго откако ќе наполнам 40 години, Ферари не е нешто краткорочно

Лондон, 18 април 2024 (МИА) – Британскиот пилот, Луис Хамилтон најави учество во трките во Формула 1...

Саинц: Поблиску сме до Ред Бул отколку што мислев

Саинц: Поблиску сме до Ред Бул отколку што мислев

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Првиот слободен тренинг за Големата награда на Јапонија се покажа како...

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Маранело, 1 април 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Шарл Леклер, се надева дека ќе научи многу од Луис...

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Мелбурн, 24 март 2024 (МИА) - Карлос Саинц и Шарл Леклер направија двојна победа за Ферари на трката...

Саинц: Нема да се тркам во Мелбурн ако не се чувствувам добро

Саинц: Нема да се тркам во Мелбурн ако не се чувствувам добро

Мелбурн, 21 март 2024 (МИА) - Шпанскиот возач на Ферари, Карлос Саинц денеска изјави дека нема да уч...

Германски медиуми: Њуи веќе преговара со Ферари

Германски медиуми: Њуи веќе преговара со Ферари

Маранело, 20 март 2024 (МИА) - Преговорите меѓу Адријан Њуи и Ферари се веќе во напредна фаза, пишув...

Претставници на Саинц почнаа преговори со Мерцедес

Претставници на Саинц почнаа преговори со Мерцедес

Бракли, 15 март 2024 (МИА) - Претставниците на Карлос Саинц стапиле во контакт со Мерцедес и веќе се...

Саинц нема да вози во Џеда поради воспаление на слепото црево

Саинц нема да вози во Џеда поради воспаление на слепото црево

Џеда, 8 март 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Карлос Саинц Јуниор, нема да настапи на трката за Голем...

Леклер: Дефинитивно не очекувам повторување на проблемите со сопирачките овој викенд

Леклер: Дефинитивно не очекувам повторување на проблемите со сопирачките овој викенд

Џеда, 7 март 2024 (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер се надева на стабилни перформанси на болидо...

Сајнц најбрз на вториот ден тестирање во Бахреин пред новата Ф1 сезона

Сајнц најбрз на вториот ден тестирање во Бахреин пред новата Ф1 сезона

  Лусаил, 22 февруари 2024 (МИА) – Возачот на Ферари, Карлос Сајнц, беше најбрз на втор...

Ферари ги претстави своите тркачки бои за Ле Ман

Ферари ги претстави своите тркачки бои за Ле Ман

Маранело, 18 февруари 2024 (МИА) - Победникот на последното издание на трката за издржливост „24 час...

Леклер не се задоволува со 2-3 победи во 2024 година

Леклер не се задоволува со 2-3 победи во 2024 година

Маранело, 15 февруари 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Шарл Леклер, изјави дека нема да се согласи да...

Ферари го претстави новиот болид

Ферари го претстави новиот болид

  Модена, 13 февруари 2024 (МИА) – Прославениот италијански тим Ферари го претстави ден...

Леклер шокиран од доаѓањето на Хамилтон во Ферари

Леклер шокиран од доаѓањето на Хамилтон во Ферари

Рим, 6 февруари 2024 (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер, кога го продолжил договорот со тимот од...

Image

Остани поврзан